fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

DOKTOR PLNÝ OPTIMIZMU: Verí, že sa Schumacher čoskoro preberie z kómy!

Michael Schumacher / Getty images

Chorvátsky neurochirurg Darko Chudy vkladá optimistické nádeje do prebratia sa z kómy svetovej legendy formule 1 Michaela Schumachera, dokonca je presvedčený, že jeho metóda liečby bude užitočná…

Mohla, ale mala sa použiť maxinálne do roka od nehody! Francúzske média síce tvrdia, že Schumimu veľmi pomáha liečba kmeňovými bunkami, ktorú podstupuje v Paríži, ale rodina prísne stráži informácie o skutočnom stave prominentného pacienta. „Nebol som sa pozrieť na Schumachera, takže neviem, ako na tom je, rozhodli sa pre inú možnosť,“ povedal pre 24 Sata Darko Chudy.

Jeho tím už roky pracuje na mikročipe, ktorý sa implantuje do mozgu. Pomocou neho by sa mal expilot F1, ktorý pred takmer šiestimi rokmi utrpel zranenie hlavy pri lyžovačke, lepšie zotaviť. Mikrotechnológia funguje na základe hĺbkovej stimulácie mozgových centier a lekári s ňou boli úspešní v niekoľkých podobných prípadoch. Od kontaktu s rodinou Schumacherových ohľadne možnosti liečby uplynulo päť rokov. „Šanca na zotavenie je po takom dlhom čase minimálna. Niečo sa malo spraviť do roka od nehody,“ dodal chorvátsky odborník.

Blízky priateľ Michaela Schumachera prehovoril o jeho zdravotnom stave!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info