fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Dnes Gašpara spojili s reklamnou agentúrou. Na rováši má toho pritom omnoho viac

tasr

Aktuality.sk dnes informovali o prepojeniach bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a reklamnej agentúry Chillix. Gašpar všetko poprel.

Aktuality mal na to upozorniť Victor Breiner z portálu infosecurity.sk. Breiner sa k týmto informáciám dopátral tak, že si otvoril zdrojový kód stránky tiborgaspar.sk, kde objavil odkaz na na facebookový profil Romana Vereša práve z Chillixu.

Po tom, čo ho Aktuality.sk oslovili, bol odkaz zo stránky vymazaný.

Dankov národný letecký prepravca je prepadák, zhodnotil minister. Spojenca našiel predtým vo Ficovi

„Redakcia Aktuality.sk s Verešom komunikovala viac ako týždeň. Za ten čas Vereš odmietal, že by spravoval Gašparov Facebook. Hoci bol spočiatku ochotný poskytnúť dôkazy svojich tvrdení, neskôr uhýbal a zahmlieval. Redakcii poslal dva screenshoty, ktoré mali potvrdiť, že nespravuje facebookovú stránku Tibora Gašpara. Z oboch však boli vymazané metadáta, ktoré by mohli potvrdiť, či boli obrázky upravené vo Photoshope, alebo iným spôsobom,“ uvádza sa v článku.

Tzv. token v zdrojovom kóde stránky odkazuje na osobu, ktorá má oprávnenie na administráciu facebookovej stránky Tibora Gašpara.

O Tibororovi Gašparovi sme vás informovali už predtým. Čítajte viac:

GAŠPAR OSTRO REAGUJE: Pellegrini by mal radšej uvažovať o vstupe do Progresívneho Slovenska

Gašpar vtedy povedal, že novinári a opoziční politici „ponúkajú verejnosti neoverené, neúplné a často nepravdivé informácie cez svoje články a komentáre“ na dennej báze, a snažia sa „ovplyvňovať personálnu politiku v štátnych orgánoch a určovať, kto je spôsobilý zastávať svoju pozíciu a kto nie“.

Veľa sa hovorilo aj o Gašparovej možnej kandidatúre v parlamentných voľbách. Pretláčať na kandidátku ho mal šéf Smeru Robert Fico, no Pellegrini bol proti. „Na základe aktuálnej situácie si nemyslím, že by pán Gašpar mal byť súčasťou kandidátky našej strany. Možno by sa mal skôr sústrediť na to, aby vyvrátil podozrenia a očistil svoje meno,“ povedal vtedy premiér.

GAŠPAR NA KANDIDÁTKE SMERU? Pretláčať ho má Fico, hovorca strany to tiež nevylúčil. A čo Pellegrini?

Všetci dobre vieme, že pochybnosti pri Tiborovi Gašparovi sú viac než oprávnené. Ďalšou vecou je, či by tak skúsený, niekedy vysokopostavený reprezentant policajného zboru išiel do súboja „s prázdnou“. Gašpar avizoval na svojom Facebooku, že sa vráti „aj k citlivým témam z minulosti“ ako jeho pôsobenie v polícii, Krajmer na mieste činu  či iné kontroverznosti.

Na jeho „vysvetlenia“ si teda ešte budeme musieť počkať, tak isto ako v prípade šetrenia policajnej inšpekcie v prípade lustrovania novinárov.

Gašpar zatiaľ nerokoval so žiadnou politickou stranou ani s konkrétnym politikom. Myslel tým Fica?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info