Američania nedosiahnu na "zlatý hetrik", vo štvrťfinále podľahli Francúzom
11 | 09 | 2019 I SITA

Basketbalisti USA sa nestanú tretíkrát po sebe svetovými šampiónmi. Na aktuálnych MS v Číne (31. augusta - 15. septembra) prehrali v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí s mužstvom Francúzska 79:89 a prvýkrát od roku 2002, keď sa turnaj konal v Spojených štátoch amerických, nepostúpili do bojov o medaily. Aj vtedy sa so šampionátom rozlúčili vo štvrťfinále, keď nestačili na neskorších víťazov z Juhoslávie.

Najviac bodov v stredajšom zápase zaznamenal Američan Donovan Mitchell (29). Francúzi si však produktivitu rozložili rovnomernejšie hlavne medzi kvarteto Evan Fournier (22), Rudy Gobert (21), Nando de Colo (18) a Frank Ntilikina (11), ktorí dohromady zaznamenali 81 % všetkých bodov víťazného mužstva. Francúzi sa v piatkovom semifinále stretnú s Argentínčanmi.

Medzi najlepšie kvarteto postúpili aj reprezentanti Austrálie. "Protinožci" si v stredajšom záverečnom štvrťfinále poradili s jedným z najpríjemnejších prekvapení turnaja - tímom Česka 82:70. V prvom polčase ešte Česi s Austrálčanmi držali krok, ale výpadok v III. štvrtine, ktorú prehrali 18:30, sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci z pohľadu konečného výsledku.