Čo sa deje vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni?
07 | 09 | 2019 I TASR

Všeobecná zdravotná poisťovňa prechádzala v ostatnom roku turbulentným vývojom.


Za posledných 11 mesiacov zmenila organizačnú štruktúru už štyrikrát, vymenil sa generálny riaditeľ a na začiatku tohto týždňa skončil v predstavenstve jej podpredseda, nominant SMER-u Ing Milan Horváth.

Spolu s ním je minulosťou aj sekcia nákupu zdravotnej starostlivosti, ktorá bola spolu so sekciou zdravotného poistenia jednou z najdôležitejších v samotnej poisťovni. Ani jednu už v organizačnej štruktúre nenájdete a tak je na mieste otázka, čo sa to v našej najväčšej zdravotnej poisťovni vlastne deje?

Ak sa Ministerstvo zdravotníctva ako jediný akcionár rozhodlo „zefektívniť činnosti v kontexte s potrebou realizovať konkrétne opatrenia vo VšZP, odporúčané Útvarom hodnoty za peniaze ako aj implementačnou jednotkou Úradu vlády“, malo by podrobne vysvetliť podstatu svojich krokov. Teraz to totiž vyzerá tak, akoby sa pol roka pred voľbami rozohral súboj o vplyv v poisťovni a poistenci (a nielen oni) sa začínajú obávať, aj v súvislosti s ohlásenou stratou v hospodárení za prvých šesť mesiacov tohto roka vo výške viac ako 8 mil. eur, o osud samotnej poisťovne.

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár bude vývoj v nej naďalej pozorne sledovať, aby sme aj v budúcnosti, ak budeme  mať takú možnosť a dosah, mohli uskutočniť potrebné zmeny.

Vedúci indickej organizácie pre výskum vesmíru plače po nevydarenom pokuse o pristátie na Mesiaci (VIDEO)
Vedúci indickej organizácie pre výskum vesmíru (ISRO) Kailasavadivoo Sivan sa rozplakal na ramene premiéra Narendry Modiho po tom, čo sa pokus Indie o prvé pristátie na Mesiaci nepodaril. Čítať ďalej
07 | 09 | 2019 | Marek Molnár