fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kiska hovorí o mafiánskom štáte, pritom je jeho brat podozrivý z podvodu. VÚB podala trestné oznámenie

tasr

Jaroslav Kiska, brat Andreja Kisku, lieta v poriadnych problémoch.Po tom, ako s desiatkami kolegov zbalil kufre a takmer doslova ušiel od VÚB-čky do Poštovej banky, na neho podali trestné oznámenie.

K téme Andrej Kiska čítajte viac:

Kiska „bojuje so zlom“, no sám ho predstavuje. Usvedčujú ho Levočské strojárne, Istrobanka aj KTAG

Stať sa tak malo ešte minulý rok v októbri. Podľa VÚB ich mal Kiskov brat poškodiť spôsobom, akým od nej odišli a začali pracovať pre Poštovú banku v splátkovej firme Amico Finance.

VÚB tvrdí, že ide o koordinovanú akciu s jasným zámerom poškodiť banku. „Zozbierali sme všetky potrebné dôkazy a tie sú súčasťou trestného oznámenia, ktoré sme podali,“ uviedla VÚB pre Denník E.

Kiskov brat tvrdí, že v tejto súvislosti nedostal žiadny list a ani ho nikdy neoslovili vyšetrovatelia, tak isto ako Poštová banka.

Pokojne by sa dalo povedať, že Kiskovci sú takým „magnetom“ na problémy, čo sa týka pôžičiek či financii. Príkladom je aj jedna veľká kauza z Česka.

Kiskove meno je aj v najväčšej českej plynárenskej kauze. Bol akcionárom firmy, ktorá lieta v podvodoch

Nejde ale len o veľké kauzy, samotný Kiska má problém zaplatiť aj pár tisíc eur.

Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií v máji rozhodol, že bývalá hlava štátu má zaplatiť pokutu vo výške troch prezidentských platov. Dôvodom pokuty má byť, že vtedajší prezident „nepriznal záväzok voči spoločnosti KTAG“. Kiska ale akékoľvek záväzky odmieta.

Ešte v máji sa Kiska cez svojho vtedajšieho hovorcu vyjadril, že „nikdy nemal záväzok voči KTAG, čo je verejne dostupná informácia v registri účtovných závierok. Ide teda o čisto politické rozhodnutie,” povedal Kiska. Naozaj?

KISKA ODMIETA ZAPLATIŤ: Pre pokutu od parlamentného výboru sa obracia na Ústavný súd

Aby toho nebolo málo, bývalého prezidenta čaká náročná kampaň, keďže sa jeho preferencie zatiaľ hýbu okolo piatich percent.

Na začiatku júna, keď ešte nebol známy ani názov Kiskovej strany, jej agentúra Focus namerala 6,2 percenta. Ku koncu júna, keď už Kiska predstavil názov strany a aj niektorých členov, získala vo Focuse už len 5,2 percenta.

PÄŤ PERCENT A DOSŤ? Andrej Kiska môže mať veľký problém dostať sa do parlamentu

Netreba zabudnúť na stranu Za ľudí a jej predstaviteľov. Kiska vtedy na prvej tlačovke Za ľudí stranu definoval ako centristickú, podľa neho je ideálna „zlatá stredná cesta“.

„Ficova pomsta ma nezastraší,“ reagoval Kiska na otázku, či sa nebojí trestného stíhania vo veci KTAG. „Cítim sa silnejši,“ vyhlásil.

Pozrite si prierez novou Kiskovou stranou Za ľudí. Sú tam aj ľudia s pochybnou minulosťou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info