fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
TASR - Pavol Zachar
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

FICOVE BLAHOVÉ VÝZVY: Odpísali ho už aj jeho vlastní ľudia, blíži sa veľké finále?

Predsedovi Smeru Robertovi Ficovi sa tento týždeň rúcal domček z karát, ktorý tak dlho a starostlivo budoval, no bol postavený na piesku a špine, ako čoraz viac ukazujú nové informácie. To ale zďaleka nie je všetko, šou sa ešte nekončí.

Stojí za pripomenutie, že po zverejnení časti Kočnerovej komunikácie vyzval Fico vo štvrtok viacerých funkcionárov, aby „urobili poriadok, pokiaľ ide o orgány činné v trestnom konaní“.

Povedal, že jedna z nich je aj Denisa Saková, ktorá je nominantkou Smeru. Pellegrini je podľa jeho slov taktiež stranícky podriadený Ficovi.

Áno, vo Ficovom svete je premiér v hierarchii nižšie, než je on sám, teda predseda koaličnej strany.

K téme čítajte viac:

KOČNER: „Dám reklamu na Hlavné správy aj na budovu Technopolu. Slniečkárov dzigne.“ Tie to označili za „podlosť“

Ministerka sa rázne ohradila proti návrhu Fica, aby urobila poriadky v polícii. Čosi také by bolo pred rokom-dvoma takmer nemysliteľné. Saková je členka predsedníctva Smeru, teda najužšieho kruhu ľudí, ktorý majú vplyv na chod strany.

Kroky ministerky vnútra aj zdravotníctva sú ale logické – v stávke je ich dôveryhodnosť a odbornosť, čiže lojalita k Ficovi ide očividne bokom.

Fico je na tom dokonca až tak zle, že ani keby hrozil odvolaním, nič by nezmohol. Práve preto predvádza také teátro na tlačovkách – je to zrejme to posledné, čo mu ostalo.

Na expremiérove slová reagoval aj bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker, ktorý na svojom poste ako šéf rezortu vnútra ostal historicky najkratšie.

Čítajte viac:

DRUCKER: Fico ma explicitne požiadal, aby som Gašpara neodvolával

Dámy a páni, horúce leto sa ešte nekončí. Netreba ale zabúdať na to, že predvolebná jeseň bude ešte horúcejšia, a tá je už za rohom.

CHARAKTER DÁME PREČ: Bugár takmer rok a pól klamal o stretnutí s Kočnerom. Najvyšší čas baliť kufre!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info