fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ibtimes.com
ŠPORT

ŠPORT: Cousins si opäť dlhú dobu nezahrá, na tréningu si vážne zranil koleno

 Pokiaľ by sa v zámorskej NBA udeľoval titul pre najväčšieho smoliara, DeMarcus Cousins by patril medzi hlavných kandidátov na túto „cenu“. V predošlej sezóne mal by jedným z lídrov hviezdneho tímu Golden State, ale pre zranenie achilovky odohral iba 38 zápasov.

Toto leto prestúpil do Los Angeles Lakers, ale na svoj debut v zlato-purpurovom drese si bude musieť počkať poriadne dlho. Na tréningu v Las Vegas si totiž roztrhol predný skrížený väz v ľavom kolene.

LA Lakers nebolo v play-off v predošlých šiestich sezónach, no tento rok skladá veľmi silné mužstvo. K LeBronovi Jamesovi sa pridali Anthony Davis, Danny Green a kontrakt na jeden rok podpísal aj Cousins.

Americký športový novinár spoločnosti ESPN Adrian Wojnarowski však informoval, že 211 centimetrov vysoký hráč sa zranil na tréningu, keď sa kolenami zrazil s iným hráčom. Následné testy odhalili roztrhnutie ACL, čo je anglická skratka predný skrížený väz.

ŠPORT: Räikkönen uprostred sezóny 16 dní vkuse pil. Nič si z tohto obdobia nepamätám, odhalil v knihe

Je takmer isté, že štvornásobný účastník prestížneho zápasu hviezd NBA Cousins nestihne začiatok sezóny a je otázne, kedy sa opäť predstaví na palubovke. „Basketbal je naše naše živobytie a niečo, čo máme radi.

Je to neskutočná smola pre chlapa ako je DeMarcus, pretože napriek všetkým jeho zranenia túto hru stále miluje. Bojoval aby sa vrátil späť čo najrýchlejšie, no teraz prišlo ďalšie zranenie,“ povedal pre ESPN jeho tímový spoluhráč Kyle Kuzma.

Lakes získali rodáka z mesta Mobile za 3,5 milióna dolárov, čo je vzhľadom na jeho kvalitu nesmierne nízka suma. Tá sa však odvíja od jeho častých zdravotných problémov. Napriek tomu si po odohraní deviatich sezón v NBA drží priemer viac než 21 bodov a takmer 11 doskokov na zápas.

Z aktívnych hráčov sa podobnými priemermi v oboch spomenutých ukazovateľoch môžu pochváliť iba Karl-Anthony Towns z Minnesoty a hráč Philadelphie 76ers Joel Embiid.

ŠPORT: Najlepším hráčom roka podľa UEFA bude C. Ronaldo, Messi alebo Van Dijk

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info