HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Celková plocha lesných požiarov v Rusku sa zmenšila o 10.000 hektárov

Ilustračný obrázok / facebook

V Rusku uhasili za posledných 24 hodín 53 lesných požiarov na ploche 61.000 hektárov. Celková plocha požiarov sa tak oproti predchádzajúcemu dňu znížila o 10.000 ha. S odvolaním sa na informácie ruskej služby vzdušnej ochrany lesov (Avialesoochrana) o tom v stredu informovali agentúry Interfax a TASS.

Podľa dostupných informácií horelo v stredu v ranných hodinách na území Ruska ešte stále približne 173 lesných požiarov na ploche 256.836 hektárov. Najviac požiarov, 86, zúri v Krasnojarskom kraji, kde ohnivý živel stále pustoší približne 132.000 hektárov lesných porastov.

Na boji s ohňom sa v ťažko prístupných oblastiach Sibíri podieľa 3553 ľudí a 389 kusov pozemnej techniky. Ďalších 40 lietadiel bolo nasadených na prieskum a monitoring a 25 lietadiel na účely hasenia.

Na boj s rozsiahlymi požiarmi na ruskej Sibíri a na Ďalekom východe vyčlenila ruská vláda v utorok zo svojho rezervného fondu sumu vo výške šesť miliárd rubľov (81 miliónov eur).

Financie boli pridelené Federálnej agentúre lesného hospodárstva (Rosleschoz), ministerstvu obrany a rezortu pre mimoriadne situácie.

Na severovýchode Maďarska padali krúpy veľkosti vajíčka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info