HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

GAŠPAR ÚTOČÍ: Niektorých novinárov a opozičných politikov prirovnal k eštebákom. Je to ale v poriadku?

zdroj: Facebook Tibor Gašpar

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar na Facebooku nemiestne prirovnáva praktiky niekdajšej Štátnej Bezpečnosti k novinárom niektorých slovenských redakcii a niektorým opozičným politikom.

O Gašparovi čítajte viac:

CHYSTÁ SA DO POLITIKY? Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar si platí reklamu na Facebooku

V úvode statusu Gašpar plus-mínus zhrnul fungovanie ŠTB, na čo naviazal hneď v ďalšom odseku.

„Dnes sme svedkami veľmi podobného správania sa. Namiesto ŠTB tu máme niektorých novinárov z portálov ako Denník N, Aktulality.sk, Pluska, či SME, ktorým sekundujú opoziční politici, neschopní presvedčiť občanov tejto krajiny svojím programom o ich spôsobilosti vládnuť. Rozhodli sa ovládať a manipulovať verejnú mienku praktikami podobnými minulosti,“ napísal Gašpar.

Podľa neho títo novinári a opoziční politici „ponúkajú verejnosti neoverené, neúplné a často nepravdivé informácie cez svoje články a komentáre“ na dennej báze.

Gašpar ďalej tvrdí, že spomínaní novinári a opozičníci sa „snažia ovplyvňovať personálnu politiku v štátnych orgánoch a určovať, kto je spôsobilý zastávať svoju pozíciu a kto nie“.

GAŠPAR NA KANDIDÁTKE SMERU? Pretláčať ho má Fico, hovorca strany to tiež nevylúčil. A čo Pellegrini?

Bývalý policajný prezident ich obvinil z nezákonného získavania informácii a vydierania. „Ich zdrojom sú často ľudia zo štátnych orgánov, ktorí sú niektorými novinármi „vydieraní“, alebo cítia možnosť svojho kariérneho postupu, respektíve politickú budúcnosť. V snahe dosiahnuť svoj osobný prospech či mediálnu imunitu o svojich prešľapoch sú ochotní porušovať zákony a predpisy,“ pokračuje Gašpar.

Ku koncu statusu venoval pár slov aj právnemu zástupcovi a bývalému poslancovi Národnej rady Danielovi Lipšicovi.  „Ak by bolo vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy právoplatne uzavreté, tak rozumiem tomu, aby ste zákonným spôsobom zverejnili, a tu zdôrazňujem PREUKÁZANÉ informácie, ktoré sú vo „verejnom záujme“. To čo robíte teraz je marenie vyšetrovania a politika,“ napísal Gašpar k záveru statusu.

Gašpar zatiaľ nerokoval so žiadnou politickou stranou ani s konkrétnym politikom. Myslel tým Fica?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info