ŠPORT: Juniorka Jenčušová dvadsiata v časovke, Slováci v štafete na poslednom 8. mieste
07 | 08 | 2019 I SITA

Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová skončila dvadsiata v individuálnej časovke junioriek na 22,4 km na majstrovstvách Európy v cestnej cyklistike v holandskom Alkmaare. Sedemnásťročná talentovaná Spišiačka zaostala o 2:35 min za víťaznou Holanďankou Shirin van Anrooijovou.

Striebro získala s odstupom 3 sekundy Ruska Aigul Garejevová a bronz patrí Švédke Wilme Olaussonovej s mankom 42 sekúnd na víťazku. Ďalšia Slovenka Simona Záhorcová bola tridsiata štvrtá (+3:41 min), predstavilo sa 44 pretekárok.

V rovnakej disciplíne mužov, individuálnej časovke na 22,4 km, titul získal Talian Andrea Piccolo. Striebro aj bronz putujú do Holandska vďaka Larsovi Bovenovi (+12 s) a Enzo Leijnsemu (+14). Lepší spomedzi dvoch Slovákov Pavol Kramarčík (+2:06 min) finišoval tridsiaty druhý, Pavol Rovder (+3:19) skončil na 47. mieste.

V úvodný deň európskeho šampionátu sa premiérovo konala aj miešaná štafeta 6-členných tímov, v ktorej Slováci neuspeli. Zostava Marek Čanecký, Samuel Oros, Patrik Tybor, resp. Mariana Findrová, Lívia Hanesová, Andrea Šimora skončila na poslednom ôsmom mieste.

Slováci zaostali o 6:31 min za víťaznými Holanďanmi. V drese zlatých medailistov sa predstavili Koen Bouwman, Bauke Mollema, Ramon Sinkeldam, Floortje Mackaijová, Riejanne Markusová a Amy Pietersová. Striebro získali Nemci a bronz Taliani.

ŠPORT: Liška číta Valábikovu knihu a o motiváciu v Rusku sa nebojí. Som súťaživý typ, vraví
Pred zápasom si rád zdriemne. Vo voľnom čase si zahrá playstation či počúva modernú hudbu, ale na prvom mieste má hokej. Mladý slovenský útočník Adam Liška až v októbri oslávi 20. narodeniny, ale v drese Severstaľu Čerepovec čoskoro začne už druhú... Čítať ďalej
07 | 08 | 2019 | SITA

Vo štvrtok pokračujú majstrovstvá Európy od 9.00 h časovkami v kategóriach do 23 rokov a tiež v podaní mužov a žien. V elitných kategóriach budú Slovensko reprezentovať Tatiana Jaseková a Ján Andrej Cully.

Výsledky - ME v cestnej cyklistike - Alkmaar (Hol.) - stredajší súhrn:

Individuálna časovka juniorov (22,4 km): 1. Andrea Piccolo (Tal.) 26:53 min, 2. Lars Boven +12 s, 3. Enzo Leijnse (obaja Hol.) +14, ... 32. Pavol Kramarčík +2:06 min, 47. Pavol Rovder (obaja SR) +3:19

Individuálna časovka junioriek (22,4 km): 1. Shirin van Anrooijová (Hol.) 30:18 min, 2. Aigul Garejevová (Rus.) +3 s, 3. Wilma Olaussonová (Švéd.) +42,... 20. Nora Jenčušová +2:35, 34. Simona Záhorcová (obe SR) +3:41.

Miešaná štafeta na 44,8 km (3 muži + 3 ženy): 1. Holandsko (Koen Bouwman, Bauke Mollema, Ramon Sinkeldam, Floortje Mackaijová, Riejanne Markusová a Amy Pietersová) 52:49 min, 2. Nemecko +15 s, 3. Taliansko +1:25 min,... 8. Slovensko (Marek Čanecký, Samuel Oros, Patrik Tybor, resp. Mariana Findrová, Lívia Hanesová, Andrea Šimora) +6:31 min.

ŠPORT: Bratislava Capitals vstupuje do prvoligovej sezóny s nabitým kádrom a jednoznačným postupovým cieľom
S novým názvom, logom, dresmi a jednoznačným cieľom postúpiť medzi slovenskú hokejovú elitu vstúpia do novej sezóny hráči tímu Bratislava Capitals. Čítať ďalej