fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
FOTO TASR : Jakub Kotian
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Rodičia prokurátora Šufliarskeho reagujú na kritiku Zlatice Kušnírovej: Náš syn je čestný človek!

Rodičia bývalého námestníka generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho v medializovanom liste adresovanom Zlatici Kušnírovej tvrdia, že ich syn je čestný človek.

Ida a Pavol Šufliarsky, ktorí sú rodičia Petra Šufliarskeho, bojujú za povesť svojho syna. Pobúrila ich výzva rodičov zavraždeného Jána Kuciaka a jeho snúbenice, aby prokurátor zverejnil esemesky, ktoré si písal s Mariánom Kočnerom. Práve preto teraz napísali otvorený list.

K téme čítajte viac:

NAKA stopla vyšetrovanie esemesiek Šufliarskeho a Kočnera. Podľa polície nie je dôvod na trestné stíhanie

„Máme už dosť ohováračiek a výziev na jeho adresu. Môžeme ubezpečiť obe rodiny, že ja aj môj manžel sa za nášho syna určite hanbiť nebudeme, pretože nenesie žiadnu vinu na vražde ich detí. Komunikácia predsa prebiehala ešte pred vraždou vašich detí. V čase, keď sa tá strašná vec stala, už neboli v písomnom styku,“ píše sa v úryvku z listu, ktorý citujú noviny.sk.

„Veľmi to vnímam citlivo. Svojich rodičov mám veľmi rád, veľmi si ich vážim, preto akí sú ľudia, akým spôsobom ma vychovali. A reagovali spôsobom, aký oni uznali za vhodné. Rešpektujem ich názor,“ cituje portál vyjadrenie Šufliarskeho.

„Vy pani Kušnírová nie ste oprávnená, aby ste vyzývali ľudí k odstúpeniu zo svojho postu. Sú predsa dobrí a poctiví prokurátori a náš syn patrí medzi nich. A vy Kuciakovci nedajte sa ovplyvňovať zlobou zo strany pani Kušnírovej. Jej vystupovanie je hanbou, takto sa smútiaci rodič nespráva,“ píše sa ďalej v liste.

Vyšetrovací tím, ktorý rieši kauzy Jána Kuciaka, musel opustiť jeho šéf. Dôvodom je Kočnerova komunikácia

Vyjadrila sa aj samotná Zlatica Kušnírová. „My sme nereagovali na neho ako na človeka, takého bežného. Nás zaujímajú tie smsky medzi ním a Kočnerom. Kedže je taký, ako ho opisujú, mal to zverejniť sám,“ cituje portál reakciu Kušnírovej.

Časť sporných smsiek ako prvý zverejnil Igor Matovič ešte koncom marca. Tvrdil, že ich bolo až 430. Celý sms dialóg obvineného Kočnera a Šufliarskeho ale doteraz nebol zverejnený. Riešením by bolo, keby prokurátor zverejnil aspoň svoju časť smsiek.

„Ja so zverejnením problém nemám. Nemám, čo skrývať. Musím pozrieť aký kontex by vznikol, tým, že by sa uverejnili len moje odpovede,“ citujú noviny.sk Šufliarskeho.

„Oficiálne potvrdzujem, že Marián Kočner vo veci zverejnenia tohto sms dialógu nezmenil svoj zamietavý postoj,“ uviedol Marek Para, obhajca Mariana Kočnera.

Bol Kočner za vznikom špecialnych prokurátorov na čele so Šufliarskym? Čo tvrdí výpoveď Petra Tótha?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info