fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Príkaz na zadržanie Bödöra platil 27 minút. Prokurátor ho potom náhle vzal späť

https://imgur.com/a/zS4AX4M

Prokurátor súhlasil so zadržaním Norberta Bödöra o 13:25. Za pol hodinu však telefonoval vyšetrovateľovi, že svoj súhlas berie späť, píše Denník N.

„Bödör, napriek tomu, že ho polícia považuje za podozrivého v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, doteraz nie je z ničoho obvinený. Nové informácie Denníka N, aj Nadácie Zastavme korupciu ukazujú, že z polície alebo prokuratúry mal informácie takmer „online“ a mal tam stále svojich vplyvných ľudí,“ píše sa v úvode článku.

Ku komunikácii Kočnera s Bödörom čítajte viac:

„Všetci skončíme v base,“ napísal Kočner Bödörovi po vražde. Komunikácia odhaľuje „Kočnerov svet“

Keď 26. novembra 2018 vypovedal na polícii v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka vtedy ešte ako utajený svedok Peter Tóth, tak vo svojej výpovedi uviedol aj to, že sledovanie novinárov financoval aj Norbert Bödör. Ten mal zabezpečovať pre Kočnera údaje o novinároch z policajnej evidencie a z tzv. lustrácií.

Polícia sa preto vtedy rozhodla, že Bödöra zadrží ako podozrivú osobu „z uvedeného obzvlášť závažného zločinu vo forme účastníctva a je dôvodné podozrenie, že bude ovplyvňovať svedkov v rámci uvedeného trestného konania“. Denník N píše, že okrem zadržania sa u neho mala vykonať aj domová prehliadka.

Lučanský sa na Facebooku bránil Kočnerovou komunikáciou, aj keď k nej nemal mať prístup

„Kauzu vraždy dozorujú dvaja prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. Prvý z nich Juraj Novocký podpísal súhlas so zadržaním Bödöra tri dni po Tóthovej výpovedi – vo štvrtok 29. novembra o približne 13:25. K zadržaniu a domovým prehliadkam malo prísť na druhý deň ráno v piatok. O zadržanie žiadal vtedy druhý vyšetrovateľ prípadu Ondrej Šallai. Už o 13:52 však Novocký volal Šallaiovmu nadriadenému, že berie tento súhlas späť. Policajtom to nešlo do hlavy a informovali aj vedenie NAKA. O 14:10 volal Novocký znovu a policajtom dal k telefónu aj druhého prokurátora prípadu, ktorý potvrdil, že uvedený súhlas neplatí. V piatok ráno doručila prokuratúra toto späťvzatie na políciu a akcia sa nekonala. Samotný Bödör potom prišiel na výsluch po víkende v utorok, teda v čase, keď už príkaz na jeho zadržanie neplatil,“ uvádza Denník N.

Remišová podáva podnet na bývalých vyšetrovateľov, ktorí mali na starosti kauzy Kočnera

Je otázne, čo sa za tých 27 minút stalo. Jedna možnosť je, že sa to dozvedel Bödör a takmer okamžite reagoval tak, že prokurátorom prikázal, aby svoj súhlas vzali späť.

Tóth tiež vypovedal, aké mal Bödör dobré vzťahy so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. „Norbert Bödör a Dušan Kováčik majú veľmi blízky vzťah, pravidelne sa stretávajú a rozprávajú o mnohých veciach,“ cituje Tóthovu výpoveď Denník N.

Kováčik odmietol akýkoľvek únik informácii smerom k Bödörovi.

„Vyšetrovateľ Šallai, ktorý o súhlas so zadržaním a domovými prehliadkami žiadal, už v tíme Kuciak nie je. Inšpekcia podozrievala z vynášania Bödörovi aj jeho, on to popiera. Inšpekcia zatiaľ neodpovedala, či ešte únik informácií Bödörovi vyšetruje a či zistila, ako sa o svojom zadržaní dozvedel. Bödör sa teraz k celej veci nechce vyjadrovať,“ píše sa ďalej v článku.

Denník N informuje tiež o tom, že už o niekoľko dní budú mať prokurátori tlačovú konferenciu k vyšetrovaniu vraždy.

„KOČNEROVINY“ Z THREEMY: „Papier, na ktorý sme robili slinoviny u teba neostal žiaden?“ pýtal sa Agha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info