fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

MIMORIADNE KU KAUZÁM KOČNERA: Haščák z Penty vypovedal v kočnerovskej kauze Technopol

Kočner sa spájaniu s Technopolom všemožne vyhýbal. Napokon ho však práve tu môžu usvedčiť ľudia, s ktorými sa stýkal – napríklad partner finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák. Informuje portál Aktuality.

„Počkajte, pán Kuciak, čo ja mám s Technopolom? Môžete mi to vysvetliť? Môžete mi povedať, čo ja mám s kauzou Technopol? Konkrétne povedzte čo?“

Takto reagoval na jeseň roku 2017 Marian Kočner na otázky Jána Kuciaka v súvislosti s kauzou ovládnutia 20 miliónového imania spoločnosti, ktorej podstatu tvoril známy petržalský vežiak.

Keď mladý novinár podnikateľovi z mafiánskych zoznamov pripomenul, že v tejto veci sú zapletení viacerí jeho blízki spolupracovníci aj firma Midas Investment, zarazený Kočner prešiel k vyhrážkam. Teraz je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka.

Kočner sa spájaniu s Technopolom všemožne vyhýbal. Napokon ho však práve tu môžu usvedčiť ľudia, s ktorými sa stýkal – napríklad partner finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák. Ten pred časom v rozhovore pre Aktuality.sk priznal, že sa s Kočnerom o prípade rozprával.

 

Kto je Jaroslav Haščák z Penty, ktorého označila Alena Zsuzsová? To podstatné okolo jeho osoby na jednom mieste!

Ako uviedol, práve Technopol bola pre nich posledná kvapka.

„Jedna téma sa týkala kauzy Technopol. Keď som sa z médií dozvedel, ako je vnímaná Privatbanka – kvôli financovaniu transakcie s Technopolom – povedal som mu, že to bola posledná vec, ktorú s ním naša banka robila,“ uviedol Haščák, keď vysvetľoval, o čom sa s Kočnerom osobne rozprával.

Tomu mal okrem iného aj oznámiť, že sa o tomto prípade bude rozprávať s kolegom Jozefom Oravkinom, ktorý zastupuje finančnú skupinu v dozornej rade Privatbanky.

„Budem sa snažiť dosiahnuť, aby už Privatbanka s Kočnerom nič nerobila,“ priblížil Haščák.

Práve po tomto vyjadrení sa o Haščákovo svedectvo začali zaujímať aj orgány činné v trestnom konaní. V kauze Technopol totiž beží vyšetrovanie a obvinených je šesť ľudí a jedna firma. Šéf Penty už bol vypovedať. Pre Aktuality.sk to potvrdil hovorca Penty Gabriel Tóth. V stanovisku bol veľmi stručný.

Alena Zs. označila ďalšieho objednávateľa vraždy Kuciaka, má ním byť Jaroslav Haščák z Penty

Pre Privatbanku an Haščáka zaútočila aj Kanadská obchodná komora. Stalo sa tak v apríli tohoto roka. 

Joseph Burza, ktorý je prezidentom Kanadskej komory, vtedy uviedol pre TREND, že z ich pohľadu je situácia okolo Penty, Privatbanky a Mariána Kočnera jasná: Privatbanka, ktorá je spojená s Pentou, napomáhala nelegálnym obchodom Mariána Kočnera. Myslíme si, že táto banka je namočená vo viacerých veciach okrem iného aj súvisiacich s Gorilou.“

Informovali sme vtedy o tom tu:

Kanadská obchodná komora útočí na Haščákovu Privatbanku. Dôvodom je Kočner

 

Rovnako je zaujímavý vzťah Kočnera a Haščáka v otázke okolo kauzy Gorila

Marian Kočner mal za milión eur predať nahrávky Gorily šéfovi Penty Jaroslavovi Haščákovi s tým, že je jediný, kto ich má. Rovnakými nahrávkami sa Haščáka v roku 2014 snažili vydierať dve osoby, ktorým ich mal poskytnúť bývalý Generálny prokurátor Dobroslav Trnka.

Vyplýva to z uznesenia o vznesení obvinenia voči Marianovi Kočnerovi z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Informáciu zverejnil Denník N.

Vyplývať to má zo záznamu telefonického rozhovoru medzi Kočnerom a Trnkom, ktorý sa našiel v Kočnerovom telefóne.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info