Parlamentný výbor sa v prípade Egypťana Mohameda, ktorý musel opustiť Slovensko, zhoduje so SIS. Prezradiť dôvody vyhostenia nechcú
22 | 07 | 2019 I TASR

Poslanci z výboru na kontrolu Slovenskej informačnej služby (SIS) sa v prípade vynúteného odchodu Egypťana Mohameda zhodli so SIS. Podobne ako tajná služba, ani poslanci však dôvody vyhostenia nepovedali.


Na svojom spravodajskom portáli noviny.sk o tom informuje televízia JOJ s tým, že im to potvrdil poslanec NR SR za SaS Radoslav Pavelka. Pripomínajú, že od vynúteného odchodu uplynuli takmer tri týždne. Dôvodom vyhostenia je, že Egypťan má ohrozovať bezpečnosť v štáte, ale ako konkrétne, nezverejnili. Spolu s ním krajinu opustila aj jeho slovenská manželka a dve deti.

Prípadom sa ešte pred letom zaoberali poslanci Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS. Tí však podľa televízie tiež nechcú prezradiť dôvody vyhostenia Egypťana Mohameda. "Bolo to na výzvu poslancov, nás členov výboru. Pán riaditeľ nám vysvetlil tú situáciu.

KRIMI: Návšteva sa skončila brutálnym útokom. Štefan zasiahol sekerou 38-ročného Rastislava
Päťdesiatosemročný Štefan zaútočil na svojho kamaráta, ktorý prišiel na návštevu. Rastislavovi (38) spôsobil zranenia na hlave aj chrbte. Záchranári ho previezli po útoku do nemocnice. Štefan skončil v policajnej cele. Informuje portál... Čítať ďalej
22 | 07 | 2019 | REDAKČNÝ VÝBER


Veľmi tak promptne a podrobne. Myslím si, že na základe toho, čo nám povedal pán riaditeľ, že sme to aj my tak vyhodnotili, že sme sa stotožnili s jej názorom," uviedol pre TV JOJ Radoslav Pavelka. Postoj polície aj SIS, ktorá v tejto veci dala zamietavé stanovisko, je posledné týždne nemenný.

"Ak cudzinecká polícia rozhoduje v tomto konaní o predĺžení pobytu, musí sa obrátiť na SIS. Je to podľa zákona, a podľa stanoviska SIS ďalej pokračujeme. Nemám k tomu viac čo dodať," uviedla ministerka vnútra Denisa Saková.

S postupom slovenských orgánov nesúhlasí rodina, ani verejná ochrankyňa práv. Vec preveruje generálna prokuratúra, pripomína televízia. Mohamed takisto nerozumie, prečo musel odísť zo Slovenska.

Egypt: Súd potvrdil rozsudky smrti 13 militantom
Egyptský odvolací súd potvrdil v utorok rozsudky smrti vynesené nad 13 islamskými militantmi, ktorí boli obžalovaní z útokov na príslušníkov bezpečnostných síl. Ďalší 17 obžalovaní boli odsúdení na doživotie. Deviati militanti si odpykajú päť až 15... Čítať ďalej
07 | 05 | 2019 | tasr