HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Karel Gott bol na smiech celému Nemecku! Spomínate si ako ho raz nachytali?

Radio Prague

Rovnako ako v Česku, tak aj v Nemecku momentálne prežívajú jubileum Karla Gotta (80). Aj tam televízie chrlia so „Zlatým hlasom z Prahy“ jednu reláciu za druhou. Nie na všetky nemecké natáčania, ale spevák spomína rád!

V Nemecku budoval svoju kariéru rovnako usilovne ako v Československu. Preslávil sa šlágrami ako Babička či Včielka Mája a je tam už stálou ikonou. Ale nie takou, aby si z neho nedokázali spraviť aj srandu. V knihe Náš Karel, ktorá vyšla k Majstrovým osemdesiatinám v edícii Blesk Extra, o tom hovorí Gottov dlhoročný manažér a spolupracovník JUDr. František Janeček.

„Raz mi takto Karel hovoril, že pre mňa bude mať prekvapenie, že ďalší deň letí preč a potom, že budem pozerať. Bol taký tajomný, nechcel mi povedať, kam a prečo. Až potom som sa po mojom naliehaní priznal, že vraj zomrela jedna pani, jeho fanúšička, ktorá mu v Paríži odkázala salón Rolls-Royce a ešte snáď nejaký statok v Nemecku a, že tam musí zaletieť k notárovi,“ spomína Janeček na príhodu.

Karel Gott na eurobankovke? V daždi na ňu čakali stovky ľudí!

Do Nemecku letel súkromným lietadlom, na letisku ho čakala limuzína a následne aj miestna notárska špička, lenže celá situácia bola len nahraná. „Vtedy bola v Nemecku veľmi populárna skrytá kamera a s Karlom zohrali divadlo, keď mu povedali, že podmienkou závetu je, že urne tej pani musí hrať v istých časových intervaloch na klavír a podobne. Prišiel tam aj pán, ktorý hral syna tej pani a trval na tom, že dedičstvo patrí jemu. No, robili si z neho srandu,“ opísal Janeček drsný vtip nemeckej televízie.

Český spevák je známy tým, že má zmysel pre humor, lenže tento krát sa vraj moc nesmial. Zrejme z tohoto nevhodného vtipu cítil poníženie. „Karel sa potom bál, aký účinok to bude mať na jeho nemecké publikum. Bol z toho nahnevaný,“ dodáva Janeček.

Drobný venoval Gottovi dojemnú pieseň. Chcel by mu ju najradšej dať do vlastných rúk, no nemôže!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info