HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

VIDEO: Muž zapálil filmové štúdio v Japonsku, pritom kričal „zdochnite“

Nový Čas

Najmenej 24 ľudí zahynulo pri požiari v štúdiu animovaného filmu v japonskom veľkomeste Kjóte. Informovala o tom dnes agentúra AFP s odvolaním sa na hasičov. Ďalších 36 ľudí bolo zranených, niektorí sú v kritickom stave.

Oheň úmyselne založil štyridsaťjedenročný muž na druhom poschodí trojposchodovej budovy. Momentálne je medzi zranenými. Bol prevezený do nemocnice a ku podpaľačstvu sa priznal, napísala agentúra Kjódó.

Orbán podpísal vládne nariadenie o voľnom pohybe vojsk USA na území Maďarska

Oheň zachvátil budovu spoločnosti Kyoto Animation, ktorá produkuje úspešné kreslené televízne seriály, okolo 10:30 miestneho času. Oheň sa pod úplnú kontrolu nepodarilo dostať ani po troch hodinách hasenia. Na mieste zasahovalo asi 30 hasičských vozidiel. V čase požiaru sa v budove nachádzalo podľa prvých správ okolo 70 ľudí.

Pred zverejnením poslednej bilancie hasiči našli cez desať mŕtvych na schodoch z druhého poschodia smerom na strešnú terasu.

Polícia udalosť vyšetruje ako trestný čin. „Muž vylial horľavinu a zapálil ju,“ povedal hovorca kjótskej polície. Pritom kričal „zdochnite!“, Uviedli niektorí svedkovia. Policajti na mieste našli aj nože. Motív činu zatiaľ nie je známy.

BLAMÁŽ MATEČNEJ: Národný potravinový katalóg je prepadák. Štát do neho nalial takmer milión eur, teraz nie sú peniaze na prevádzku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info