fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

ŠPORT: Jozef Čapkovič ostro kritizuje hráčov Slovana. Nezáleží im na klube a ich prioritou sú peniaze, hovorí legenda

Sport7.sk

 „Slabá bojovnosť, nepresnosti v kombinácii, nedalo sa na to pozerať,“ takýmito slovami zhodnotil pre agentúru SITA stredajší výkon hráčov Slovana Bratislava na pôde čiernohorského klubu FK Sutjeska Nikšič bývalý československý reprezentant Jozef Čapkovič, ktorý sa spočiatku zdráhal hodnotenia svojho bývalého tímu. Dnes 71-ročný rodák z Bratislavy strávil v belasom drese najlepšie roky športovej kariéry a v roku 1969 sa tešil z triumfu vo finále PVP nad Barcelonou (3:2).

Už teraz je však zrejmé, že Slovan ďalší úspech v pohárovej súťaži číslo jeden nepridá, keďže s čiernohorský tímom po domácej remíze 1:1 uhral rovnaký výsledok aj v odvete a po bezgólovom predĺžení neuspel v penaltovom rozstrele. Na bratislavský lub čaká od budúceho týždňa „aspoň“ druhé predkolo Európskej ligy.

Jozef Čapkovič nebol s výkonom zverencov Martina Ševelu spokojný a rozhodne si nedával servítku pred ústa. „Sklamalo ma celé mužstvo, vôbec sa mi nepozdával jeho výkon. V predĺžení nehrali hráči absolútne nič, z môjho pohľadu dianie na ihrisku vyzeralo tak, akoby za tohto stavu postupovali. Bol som prekvapený, že niektorí k tomu pristúpili bez bojovnosti. Ako tak bojoval Ljubičič, ktorý aspoň občas spravil ‚šmýkačku‘. Takých futbalistov, akí sú teraz v Slovane, nájdeme aj na Slovensku,“ vyjadril sa majster Európy z roku 1976.

Slovan Bratislava bol pred dvojzápasom úvodného predkola Ligy majstrov v úlohe favorita. Čiernohorský majster v predošlej pohárovej sezóne nestrelil v štyroch zápasoch ani gól, teraz sa raduje z historického postupu. Podľa Čapkoviča bol základný rozdiel v nasadení a bojovnosti oboch celkov. „Takto sa futbal nedá hrať. Tvrdím, že Nikšič má o triedu slabších hráčov ako Slovan, ale tí bojovali a ‚makali‘. „Belasí“ by mali byť výkonnostne vyššie, to sa však nepotvrdilo,“ skonštatoval.

ŠPORT: Tradícia predsezónnych súbojov najlepších tímov SR a ČR v hádzanej je prerušená, Česko-slovenský pohár sa v roku 2019 neuskutoční

Jozef Čapkovič v rozhovore pre SITA poukázal aj na rozdiel medzi súčasným a vtedajším Slovanom, v ktorom pred desiatkami rokov pôsobil. „Prakticky ani jeden z hráčov nie je odtiaľto. Im nezáleží na tom, či budú hrať v Slovane alebo v Leopoldove. My, keď sme hrali, tak sa nedalo prestupovať len tak, možno slabších hráčov púšťali preč. Mne vždy záležalo na Slovane, patrilo mu moje srdce. Každý jeden by mal mať vzťah ku klubu a nie, aby bola priorita hrať len za peniaze,“ zhodnotil Čapkovič.

Jedným z problémov je aj slabá práca s mládežou. „Stále tvrdím, Slovanu momentálne chýba liaheň, ktorá tu vždy bola. Slovan bol známy dobrým dorastom. Teraz je tam aspoň béčko, ktoré postúpilo do II. ligy, teda hráči majú kam ísť a môžu sa uchytiť,“ povedal trojnásobný majster Československa. Okrem toho sa obáva, že nelichotivé výsledky sa môžu prejaviť aj na poklese diváckej návštevnosti. „Na Tehelnom poli mali pekné návštevy, aj viac než 10-tisíc divákov. Nový štadión je jedna vec, ale ja neverím, že takýmito výkonmi, aké predviedli v dvojzápase s Nikšičom, prilákajú divákov. Ak si Slovan nenapraví reputáciu, tak to bude pre klub veľmi zlé,“ povedala legenda bratislavského klubu.

ŠPORT: Ako dieťa sa hral na Cristiana Ronalda, teraz budú spoluhráči. De Ligt prestupuje do Juventusu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info