HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Renault investuje v Číne do výrobcu elektromobilov JMEV

Francúzska automobilka Renault v stredu oznámila, že investuje 145 miliónov USD (129,20 milióna eur) do výrobcu elektromobilov JMEV, ktorý bude jeho spoločným podnikom s čínskou skupinou Jiangling Motors Corporation. To Renaultu umožní rozšíriť produkciu svojich elektromobilov na najväčšom automobilovom trhu na svete.

Francúzsky výrobca bude mať podiel vo výške 50 % v JMEV, rovnako ako JMCG.

„Toto partnerstvo vo výrobe elektrických vozidiel (EV) s JMCG podporí náš plán rastu v Číne a naše schopnosti v oblasti EV,“ povedal Francois Provost, šéf čínskej divízie Renaultu. „Využijeme naše skúsenosti v oblasti výskumu a vývoja, výroby, predaja a služieb,“ dodal.

Na Ukrajine chytili hackera z darkwebu. Je stíhaný v USA, vraj ho krylo Rusko

Firma JMEV v súčasnosti vyrába cenovo dostupné elektrické sedany a športovo-úžitkové vozidlá a jej počiatočná výrobná kapacita je 150.000 vozidiel ročne.

Renault už vyrába elektromobily v Číne v spoločnom podniku s Dongfeng Motor. Plánuje tiež výrobu EV v spoločnom projekte s Brilliance Automotive.

Čínsky koncern JMCG vlatní tiež 50 % v Jiangling Holdings, ktorá je najväčším akcionárom firmy Jiangling Motors Corp (JMC). A JMC je zase jedným zo spoločných podnikov amerického Fordu v Číne.

Predaj tzv. nových elektrických vozidiel (NEV) v Číne vzrástol v júni o 80 % na 152.000 kusov a ich predaj za šesť mesiacov do konca júna sa zvýšil o 50 % na 617.000, aj keď celkový odbyt automobilov v Číne klesol.

RADÍME: Pred cestou do exotiky sa odporúča informovať sa o očkovaní

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info