HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Privítali by sme liberálne strany na jednej kandidátke, reaguje Most-Híd na SaS

Vládna strana Most-Híd by privítala, keby liberálne strany našli vyhovujúci model a išli do najbližších volieb na jednej kandidačnej listine. V reakcii na ponuku SaS to pre TASR uviedla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár. SaS uviedla, že by privítala, keby sa maďarské strany spojili na jednu kandidátku, prípadne im ponúka miesta na svojej listine.

V prípade, že sa politikom liberálneho prúdu nepodarí nájsť dohodu, strana Most-Híd si vie predstaviť aj iné riešenie. „Také, že sa na našej kandidátke objaví niekoľko nespochybniteľných osobností z liberálneho prostredia, ktorým leží na srdci osud regiónov, menšín, práva a slobody, a ktoré sú nám svojím životným príbehom a hodnotami blízke,“ reagoval podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz.

Jana TELEKI: Frontálny útok Sorosa na Európsky parlament a odhalenie jeho siete vlastným človekom

Mimoparlamentná SMK vníma ponuku SaS pozitívne, avšak v záujme vytvorenia maďarskej jednoty na Slovensku rokuje s ostatnými maďarskými stranami o budúcej spolupráci. „Dohody sú na dobrej ceste,“ odkázala tlačová tajomníčka strany Helena Fialová.

Líder mimoparlamentného Maďarského fóra Zsolt Simon uviedol, že kandidáti strany nebudú na kandidačnej listine SaS ani žiadnej slovenskej strany. „Pre nás je prioritné, aby sme maďarskými hlasmi vytvorili maďarské zastúpenie v Národnej rade. Uvedomujeme si, že bez hlasov maďarskej menšiny sa Slovensko nebude meniť k lepšiemu,“ reagoval Simon.

MIMORIADNA SPRÁVA: Streľba v luxusnej reštaurácii v irackom Arbíle. O život prišli traja ľudia, vrátane tureckého konzula

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info