HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

ČISTÝ DEŇ POKRAČUJE: Čižnár rozkázal preskúmanie postupu vyšetrovateľov

Jaromír Čižnár. FOTO - TASR

Televízia Markíza priniesla informácie o zastavení vyšetrovania ohľadom týrania chovancov v resocializačnom zariadení Čistý deň. Následne sa začal činiť generálny prokurátor, ktorý priamo vstúpil do prípadu a opäť prikázal preskúmať postup vyšetrovacích orgánov.

Polícia vyšetrovala tento prípad vyše 2 roky. Nakoniec ho uzavreli „po Slovensky“ – nejednalo sa o trestný čin. Potvrdila to aj prokurátorka generálnej prokuratúry.

Fyzické tresty, väzenie na samotke, odopieranie jedla – nič z toho sa nepodarilo preukázať. To skritizovala opozičná poslankyňa Natália Blahová, ktorá túto kauzu otvorila v septembri 2016. Blahová spochyňuje vyšetrovania aj samotné výsluchy.

SNS útočí na všetky strany, Hlina reaguje: „Danko urobil veľkú chybu“

„Generálna prokurátora v spise podľa nej nevidela to, čo by bola videla, ak by bolo vyšetrovanie vedené naozaj odborným spôsobom,“ uvádza sa v článku.

Vyšetrovací spis mal smerovať do archívu, no nestalo sa tak – Čižnár zrejme nechce mať „na tričku“ tento fľak. Postup vyšetrovateľov a prokuratúry čaká teda ďalšia previerka.

Už zatvorený Čistý deň je stále predmetom jedného vyšetrovania. Ide o možný subvenčný podvod, ktorý súvisí s čerpanými dotáciami. V prípadoch podozrení zo sexuálneho zneužívania sa skončili obžalobami – jeden z bývalých zamestnancov už pozná svoj trest, druhý čaká na verdikt súdu.

Pravda o Jaguar Land Rover pri Nitre: Jaguar reaguje na kritiku – všetko v poriadku, bude ešte lepšie! (3. diel)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info