Rada SFÚ pracuje v novom zložení, Laššáková menovala štyroch nových členov
16 | 07 | 2019 I TASR

Rada Slovenského filmového ústavu pracuje od 11. júla v novom zložení. Štyroch nových členov na štvorročné funkčné obdobie vymenovala na základe zákona o audiovízii ministerka kultúry Ľubica Laššáková. V päťčlennej rade sú tak Marta Franková, Oľga Davalová, Marek Leščák, Peter Maráky a Martin Šulík. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka SFÚ Simona Nôtová.


Radu SFÚ tvoria dvaja štátni zamestnanci ministerstva, odborník za oblasť propagácie a prezentácie audiovízie, odborník za oblasť ochrany a obnovy a sprístupňovania kultúrneho dedičstva a odborník za oblasť vedeckej a výskumnej činnosti. Dohliada napríklad na dodržiavanie poslania a činností SFÚ, na hospodárnosť, efektívnosť a účelnosť nakladania s verejnými prostriedkami SFÚ a majetkom štátu v správe SFÚ.

PENTA LÁKA NA GRANTY: Nemocnica Bory ponúka študentom 100 eur mesačne
Vznikajúca nemocnica v bratislavskej lokalite Bory ponúka 20 študentom ošetrovateľstva možnosť získať vzdelávací grant. Všetky budúce sestry budú mať zároveň garantované miesto v novej nemocnici, ktorú majú uviesť do prevádzky v roku... Čítať ďalej
16 | 07 | 2019 | TASR


Rada SFÚ bola prvýkrát konštituovaná na základe audiovizuálneho zákona účinného od 1. januára 2008. Je jedným z troch orgánov SFÚ, rovnako ako generálny riaditeľ a komisia pre audiovizuálne dedičstvo.