TRAGÉDIA: Pri dopravnej nehode v Beckove zahynul motorkár z okresu Trenčín
15 | 07 | 2019 I Peter Králik/TASR

Dopravná nehoda, ku ktorej došlo v nedeľu (14. 7.) na ceste II/507 v miestnej časti Beckova Červená hora v okrese Nové Mesto nad Váhom si vyžiadala život 32-ročného muža z okresu Trenčín. Okolnosti nehody motorkára polícia vyšetruje, informoval v pondelok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička. 


"Muž z okresu Trenčín jazdil na motocykli bez príslušného vodičského oprávnenia v smere od obce Krivosúd - Bodovka k obci Beckov, pričom pri prejazde ľavotočivej zákruty v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam vyšiel s motocyklom vpravo mimo cesty, kde narazil do zvodidiel," opísal Kudlička.

Pri dopravnej nehode utrpel vodič motocykla podľa neho zranenia, ktorým na mieste podľahol. "Dopravní policajti z Nového Mesta nad Váhom začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia," doplnil.

Polícia v tejto súvislosti pripomína motocyklistom, že oproti vodičom motorových vozidiel sú zraniteľnejší a pri páde z motorky im hrozia vážne zranenia alebo môžu prísť aj o svoj život. "Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť jazdu stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. Motocyklisti by mali rešpektovať pravidlá cestnej premávky, predvídať situáciu na ceste, sústrediť sa na jazdu, nosiť ochranný odev a prilbu s rukavicami, prípadne tzv. korytnačku na ochranu chrbtice a čo najviac reflexných prvkov na motorke aj na odeve," dodal policajný hovorca.