HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Španielsko zatvára pláže. Doteraz neznáma ryba zaútočila na dve deti

GETTY

Celkom tri pláže na španielskom pobreží Costa Blanca boli cez víkend krátko zatvorené potom, čo záhadný vodný tvor pohrýzol dvoch malých chlapcov. Jeden skončil s krvácajúcou nohou v nemocnici, druhý bol ošetrený na mieste. Miestne úrady netušia, aká ryba za útokmi stojí. K incidentu došlo len pár týždňov po tom, čo sa neďaleká oblasť potýkala s premnoženými a veľmi nebezpečnými Mechúrovkami portugalskými.

Obaja chlapci boli uhryznutý v piatok. Najprv bol, 7-ročný chlapec prevezený do nemocnice okolo osemnástej hodiny večer. Kúpal sa na pláži El Pinet, keď sa rodičom začal sťažovať, že ho bolí noha. Akonáhle vyliezol z vody von, bolo vidieť, že ju má celú krvavú s jasnými uhriznutiami od neidentifikovaného tvora.

Ďalší LGBT pochod sa uskutoční v Bratislave

Len pár minút potom 10-ročný chlapec oznámil, že bol tiež uhryznutý. Jeho zranenie nebolo vážne, ale stopy po zuboch ukazovali, že sú od toho samého tvora. Vystačil si so základným ošetrením od plavčíkov.

Krátko po oboch útokoch dorazila na miesto polícia, ktorá po konzultácii s vedením pláže rozhodla o dočasnom uzavretí vody a vyvesením červenej vlajky. Uzavreté boli aj dve priliehajúce pláže La Marina a El Rebollo.

Jana Teleki: Krátke dejiny justičnej mafie na Slovensku – II. časť (Keď prachy nesmrdia)

Prístup do oblasti bol obnovený krátko pred sobotňajším poludním. Strážnici strávili celú noc obchádzaním pieskov a pátraním po vodidlách, čo za tvora mohlo útočiť, zatiaľ nieje jasné. Druhý deň preto vyvesili žltú vlajku, ktorá znamená „mierne nebezpečenstvo“ a „kúpanie len so zvýšenou opatrnosťou“.

V nedeľu už visela zelená vlajka, žiadne ďalšie útoky neprebehli. Španielske médiá špekulujú, že za kúsance mohla barakuda – ryba dorastajúca dĺžku až 2,8 metra, ktorá má rada teplé pobrežné more a u Španielska sa vyskytuje. Jej ústa vypĺňa rad ostrých zubov.

Ide už o druhý problém s útokom morských tvorov, ktorý pobrežie Costa Blanca muselo počas tohtoročného leta riešiť.

Doposiaľ sa neprihlásil žiaden uchádzač na post ústavného sudcu

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info