HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Poliaci našli salmonelózu v mäse z Česka. Reagovali takmer okamžite!

Topky.sk

Poliaci vracajú úder. V kuracom mäse, ktorí je pôvodom z Česka a bolo dovezené do Poľska, sa objavila salmonela, upozornil poľský web Cenyrolnizce.pl.

Poľský server si neodpustil komentár, ako Česi „zverejňujú rozsiahle informácie o salmonele z Poľska“, ale keď sa objaví v ich mäse, tak zrazu mlčia.

Upozornenie na salmonelu v českom kuracom mäse sa objavilo 8. júla, podľa správ sa produkt na trhu už nenachádza. Poliaci sa sťažujú na to, že česká verejnosť o kontaminácii mäsa nebola informovaná, pritom keď sa objaví salmonela v kuracom mäse z Poľska, majú toho „plné správy“.

VZBURA V SMERE POKRAČUJE: Východ neutíchol, straníci stále žiadajú odchod Fica a Kaliňáka

Poľsko dlhodobo tvrdí, že zo strany Česka sú voči ich mäsu vyvíjané prílišné obmedzenia. Dovozcovia musia napríklad od apríla robiť rozbor, či je mäso v poriadku. Zaviedli to po tom, ako veterinári zistili kontamináciu salmonelou v 11 dodávkach kuracieho mäsa z Poľska.

Od konca februára do konca marca platili navyše mimoriadne opatrenia. Mohol za to nález salmonely v 700-kilogramovej zásielke hovädzieho mäsa z Poľska, ale aj informácie o dovoze mäsa z Mazovska, kde sa porážali choré kravy.

Vojvodkyne na Wimbledone: Čo hovorí Williamsová na správanie Meghan?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info