fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

POČASIE: Slovensko čaká koncom budúceho týždňa opäť výrazné oteplenie

Ilustračné foto - TASR

Po miernom ochladení sa Slovensko opäť dočká výraznejšieho oteplenia. Koncom budúceho týždňa by sa totiž teploty mali znova dostať k 30 stupňom Celzia. Na juhu Slovenska by mohli teploty vystúpiť k 33 stupňom Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na sociálnej sieti.

„Spočiatku bude do našej oblasti zasahovať okraj tlakovej výše a bude k nám prúdiť vzduch od severozápadu až severu. V druhej polovici budúceho týždňa sa nad strednou Európou bude nachádzať nevýrazná oblasť vyššieho tlaku a najmä cez víkend k nám začne od juhozápadu prúdiť teplý vzduch,“ píše SHMÚ.

Meteorológovia predpokladajú, že v pondelok by sa najvyššia denná teplota mala pohybovať v rozpätí od 20 do 27 stupňov Celzia. V utorok a stredu by malo byť popoludní približne o jeden stupeň teplejšie. Vo štvrtok a v piatok by mala maximálna denná teplota dosahovať 23 až 29 stupňov Celzia.

Ešte teplejšie by malo byť cez víkend. „Počas budúceho víkendu dosiahne najvyššia denná teplota 25 až 31, v nedeľu na juhu až do 33 stupňov Celzia,“ poznamenáva SHMÚ.

Lepšie chránené platobné karty prispievajú k poklesu škôd

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info