HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čelná zrážka dvoch áut skončila mimoriadne tragicky.

DOPRAVNÁ NEHODA PRI TURNI NAD BODVOU
DOPRAVNÁ NEHODA PRI TURNI NAD BODVOU

Včera (12.7.) okolo 17,30 h došlo k tragickej dopravnej nehode v katastri obce Turňa nad Bodvou v okrese Košice okolie medzi osobným motorovým vozidlom zn. VW Golf, ktoré viedol 20-ročný vodič z okresu Košice okolie a osobným motorovým vozidlom zn. Alfa Romeo, ktoré viedol 51-ročný vodič z okresu Rožňava, pri ktorej vyhasli štyri ľudské životy a tri osoby sa zranili ťažko.

Podľa doterajších zistení vodič vozidla zn. VW Golf viedol vozidlo od obce Drienovec, kde pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu, smerom do Turne nad Bodvou, nedal prednosť v jazde oproti idúcemu vozidlu zn. Alfa Romeo, ktoré vodič viedol v smere od Turne nad Bodvou na obec Drienovec, následkom čoho došlo k čelnej zrážke oboch vozidiel. Pri dopravnej nehody prišli o život štyri osoby a tri utrpeli ťažké zranenia. Vo vozidle VW Golf sa vodič a dvaja spolujazdci zranili ťažko, ďalší dvaja spolujazdci utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom, vodič a jeho spolujazdkyňa vo vozidle zn. Alfa Romeo zrážku neprežili.

Vodičovi zn. VW Golf bol vykonaný odber krvi na zistenie prítomnosti požitia alkoholických nápojov a iných návykových látok /drog/a na mieste zdržaný vodičský preukaz. Požitie alkoholu u vodiča vozidla zn. Alfa Romeo bude zisťované pri pitve. Celková škoda spôsobená na vozidlách bola vyčíslená na cca 4.500 eur.

Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach okolie, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti.

Počas dokumentovania dopravnej nehody cestnú premávku riadili príslušníci PZ, ktorí dopravu odkláňali cez okolité obce. Vzhľadom na to, že na mieste udalosti sa nachádzal väčší počet ľudí, verejný poriadok zabezpečovali policajné hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info