HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Úrady chceli vyhostiť migranta, to naštvalo miestnych. Po agresiách sa dočkali slzného plynu, zatknutia a zranení

zdroj: Radio Leizpig

Niekoľko stoviek ľudí protestovalo v Lipsku proti plánu nemeckých úradov vyhostiť z krajiny migranta. Pri demonštrácii, ktorá nadránom vyústila v násilnú potýčku, bolo údajne zranených niekoľko osôb. Informovala o tom agentúra DPA.

Podľa polície mal byť muž odvedený a pripravený na vyhostenie z krajiny v utorok večer. Zasahujúcim policajtom v tom fyzicky bránil dav asi 30 ľudí.

Protest neskôr prerástol v spontánnu demonštráciu, ktorej sa zúčastnilo až 500 ľudí. „Sme tu, sme hluční, pretože nám kradnete suseda,“ skandovali protestujúci.

Polícia akciu po jednej hodine rannej oficiálne ukončila, demonštranti však na príslušníkov začali hádzať pivné fľaše a kamene. Policajti odpovedali slzným plynom.

Politik za Stranu zelených Jürgen Kasek, ktorý bol na proteste prítomný, uviedol, že situácia sa v jednej chvíli úplne vyhrotila a niekoľko ľudí bolo zranených. Polícia informácie o zranených neuviedla, nie je ani jasné, či bol niekto zatknutý.

Podľa denníka Leipziger Volkszeitung bol muž určený na vyhostenie zrejme kurdský Sýrčan, ktorý sa do Nemecka dostal cez Španielsko. Polícia uviedla, že sa už v meste nenachádza. Jeho súčasný pobyt ale nespresnila.

Kiska si kopol do Hlinu a Beblavého s Trubanom. Prekvapilo, že neodmietli Smer, SNS a extrémistov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info