HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Český miliardár Kellner je blízko kúpy TV Markíza. Má záujem aj o českú TV NOVA

Zdroj: youtube.com

Najbohatší Čech sa o nákup slovenskej televízie zaujímal už v minulosti. Informujú Stratégie portálu HNonline.sk.

Najbohatší Čech, miliardár Petr Kellner, je blízko k nákupu televízie Markíza od spoločnosti CME. S odvolaním sa na päť zdrojov z mediálneho prostredia o tom informuje Denník N. O záujme Kellnera informoval v júni aj portál Aktuality.sk.

Ďalším záujemcom o Markízu má byť americká televízna spoločnosť Discovery. Zverejnené informácie potvrdzujú aj zdroje mesačníka Stratégie.

Markíza to pre HNonline odmietla komentovať. „K záležitostiam CME sa televízia nevyjadruje,“ povedal hovorca televízie Michal Borec.

Kellner má mať záujem aj o nákup českej Novy.

„Rokovania sú podľa nich v pokročilom štádiu, a zmena vlastníka môže prísť čoskoro,“ píše o záujme PPF Denník N  s tým, že rokovania o nákupe by mali byť už vo fáze tzv. due dilligence.

Záujemca – Kellnerova PPF – sa tak detailne zaujíma a preveruje si všetky daňové, účtovné a právne aspekty Markízy.

Petr Kellner je najbohatší Čech, jeho majetok sa odhaduje na 310 miliárd českých korún. O podiel v médiách má záujem už dlhší čas, v minulosti sa zaujímal aj o Markízu, v roku 2017 sa však stiahol. Pokúšal sa ovládnuť aj bulharskú Novu, v januári tohto roka však jej predaj Kellnerovi zatrhol bulharský regulátor.

O tom, že CME chce predať Markízu, sa hovorí už dlhší čas.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info