HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Slávek Horák chystá nový film o Havlovi. Poznáme detaily!

DAFilms

Na záverečný galavečer filmového festivalu v Karlových Varoch režisér a scenárista Slávek Horák prezradil, že práve jeho vznikajúci projekt o Václavovi Havlovi prilákal rad tuzemských hereckých és!

Horák, ktorý dosiahol veľký úspech už svojím predchádzajúcim filmom Domáca starostlivosť, prezradil detaily budúceho projektu na záverečnom večeri MFF KV.

„Môj nový film sa volá Havel, takže je jasné, o kom bude. Týka sa to jeho životného obdobia 1968 až 1989, končí to revolúciou, a to hlavné sa týka Charty 77. Z prezidentského obdobia tam už nič nie je,“ prezradil Blesku s tým, že scenár dokonca konzultoval s Dagmar Havlovou.

Kiskova strana Za ľudí už vyzbierala viac ako polovicu potrebných podpisov

Druhá žena zosnulého exprezidenta vraj bola nadšená a režisér má už vybrané aj obsadenie.

„Havla bude hrať Viktor Dvořák, výborný divadelný herec, jeho ženu Oľgu hrá Aňa Geislerová. Ďalej tam je úloha inšpirovaná Pavlom Landovským, tú si zahrá Martin Hofmann, s ďalšou rolou počítam aj s Jiřím Bartoškom,“ hovorí Horák.

Kvôli filmu tak ani tento rok nebude mať letnú dovolenku – celé prázdniny sa bude chystať na natáčanie. „Natáčame od konca augusta a potom celý september a október, premiéra je naplánovaná na budúci rok,“ dodal úspešný režisér.

Bugár prezradil meno poslanca Smeru, ktorý „zradil“ koalíciu. Ficovi to vyzvonil zoči-voči

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info