HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

TRAGÉDIA: Zrážky s vlakom stáli život piatich ľudí

TASR

Predchádzajúce dni sa do štatistík nehôd a tragických udalostí na železnici zapíšu viacerými prípadmi. V uplynulom 27. týždni zomrelo po zrážke s vlakom päť osôb. O podrobnostiach informoval hovorca Železníc Slovenskej republiky Michal Lukáč.

Tri zo smrteľných prípadov sa udiali po strete vlaku s osobou, ktorá sa neoprávnene pohybovala v koľajisku. „Nešťastia sa odohrali v úseku Čoltovo – Tornaľa, vo výhybni Slatinka a tiež v úseku železničnej stanice Trenčín-Zlatovce,“ spresnil Lukáč. „K stretu nákladného vlaku s civilnou osobou prišlo aj v ŽST Bratislava-Petržalka, zranená žena bola hospitalizovaná v nemocnici,“ dodal hovorca.

KRIMI: Polícia navrhla, aby sa voči útočníkovi na Obchodnej ulici zastavilo stíhanie

Horšie následky mal náraz rýchlika do auta, ktoré vo výhybni Pial prechádzalo cez priecestie so svetelnou signalizáciou bez závor. „O život prišli dve ženy, ktoré sa nachádzali v aute,“ doplnil hovorca.

V súvislosti s touto tragédiou opätovne apeloval na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie a rešpektovali dopravné značenie.

Počet smrteľných tragédií mohol byť i vyšší, v predchádzajúcom týždni museli ŽSR spolu s políciou riešiť aj prípady osôb so samovražednými sklonmi, a to v úseku pri Dolnom Hričove, bratislavskom Lamači a ŽST Poprad-Tatry. „V jednom prípade sa osobu nepodarilo nájsť, v ostatných dvoch prípadoch osoby so samovražedným úmyslom zadržali,“ informoval Lukáč.

Rokovania o minimálnej mzde pokračujú, sociálni partneri sa stretnú tento týždeň

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info