Spolu-OD by sa v budúcej vláde zamerala na školstvo i na zdravotníctvo
08 | 07 | 2019 I TASR

Vzdelanejšie Slovensko, modernizácia demokracie, nezávislá polícia, ale aj zlepšenie stavu slovenského zdravotníctva. To sú niektoré z priorít, na ktoré by sa mimoparlamentná strana Spolu – občianska demokracia zamerala, keby sa ocitla v budúcej vláde.


Desať základných priorít predstavili zástupcovia strany na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave. Majú byť hlavným programovým vkladom pri rokovaniach s Progresívnym Slovenskom.

"S Progresívnym Slovenskom poctivo pracujeme na tom, aby sme zostavili vládu, ktorá zmení štýl politiky na Slovensku. Chceme politiku riešení, bez hádok a škriepenia sa," uviedol nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda Spolu - OD Miroslav Beblavý s dôvetkom, že o prioritách chce rokovať aj so vznikajúcou stranou Andreja Kisku Za ľudí.

Komunikáciu si vie predstaviť aj s mimoparlamentným KDH, ale aj parlamentnou SaS. Zdôraznil však, že rozprávať sa nebude s Robertom Ficom, so Štefanom Harabinom, Andrejom Dankom a Marianom Kotlebom.

Zuzana Šubová: Dôvod môjho odchodu zo strany SPOLU sa týkal previazanosti na firmu Deloitt v strane
Vo štvrtok sme priniesli rozhovor so Zuzanou Šubovou, bývalou pracovníčkou ministerstva pôdohospodárstva a neskoršom období ministerstva životného prostredia, ktorá dlhodobo upozorňuje na neefektívne nakladanie s prostriedkami z eurofondov. Napriek... Čítať ďalej
07 | 07 | 2019 | Jana TELEKI


Priority strany sa teda zameriavajú nielen na školstvo, zdravotníctvo, verejnú správu či políciu, ale aj na oblasť sociálnych vecí, dôchodkov, hospodárstva, životného prostredia, regiónov či partnerstvo s Európou.

Kľúčové programové priority zahŕňajú tri oblasti, a to spravodlivé Slovensko, kam patrí nezávislá polícia, férová ekonomika, silné regióny či moderná demokracia.

Ako druhú prioritu si mimoparlamentná strana stanovila sociálny štát opierajúci sa o zdravé a solidárne Slovensko, ktorý nezabúda na seniorov. Tretí pilier je orientovaný na budúcnosť. Tú definujú školstvo, zelená krajina a orientácia na proeurópsku zahraničnú politiku.

Zelenskyj navrhol Putinovi, aby sa stretli v Minsku
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navrhol šéfovi Kremľa Vladimirovi Putinovi, aby sa stretli v hlavnom meste Bieloruska Minsku. Informovala o tom v pondelok agentúra Ukrinform. Čítať ďalej
08 | 07 | 2019 | TASR