HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

ŠPORT: Messi na protest proti rozhodcom a korupcii bojkotoval ceremóniu na Copa América

Daily Express

Kapitán argentínskych futbalistov Lionel Messi po svojom vylúčení v zápase o bronz na Copa América znovu skritizoval rozhodcu a bojkotoval medailový ceremoniál. Päťnásobný najlepší hráč sveta obvinil usporiadateľov v Brazílii z korupcie.

Messi bol vylúčený v 37. minúte zápasu s Čile kvôli strkaniu s Garym Medelom. „Žltá karta pre oboch by stačila,“ povedal. „Nemali by sme sa podieľať na korupcií. Počas turnaja k nám nemali žiaden rešpekt. Mohli sme dôjsť ďalej, ale nedovolili nám dostať sa do finále. Korupcia a rozhodcovia nedovolia fanúšikom užívať si futbal. Ničia ho,“ rozčuľoval sa Messi.

Dokonca si nešiel ani pre medailu, ktorú Argentínčania získali po výhre nad Chile 2:1. Než bol Messi vylúčený, mali už náskok o dva góly zásluhou Agüera a Dybala, za Čile znížil Vidal z penalty.

ŠPORT: Iba 15-ročná tenistka sa dostala do osemfinále slávneho Wimbledonu!

Predstavitelia juhoamerickej konfederácia CONMEBOL odsúdili Messiho za jeho slová, obvinenia označili za neprijateľné a neopodstatnené. „Vo futbale niekedy prehráte a niekedy vyhráte. Jedným zo základných pilierov fair play je rešpektovať výsledky a rozhodnutia rozhodcov,“ uviedol hovorca konfederácie.

Messi skritizoval rozhodcu už po porážke Argentíny v semifinále s domácou Brazíliou (0:2). Po sobotňajšom dueli s Čile uviedol, že asi zaplatil cenu za túto kritiku. Na otázku, či sa obáva trestu za svoje komentáre, odpovedal: „Je potrebné povedať pravdu.“

Domáci Brazílčania sa dnes večer stretnú vo finále juhoamerického šampionátu s Peru. Podľa Messiho je dopredu jasné, ako zápas na legendárnom štadióne Maracaná dopadne.

ŠPORT: Sagan opäť zahviezdil, v prvej etape Tour de France skončil druhý

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info