HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pri havárii vrtuľníka na Bahamách zomrelo sedem Američanov

Ilustračné foto: TASR

Miliardár Chris Cline medzi je medzi siedmimi americkými občanmi — štyrmi ženami a tromi mužmi —, ktorí sa vo štvrtok stali obeťami havárie vrtuľníka v Bahamách. Informovala o tom agentúra BNO News.

Vrtuľník sa zrútil do Atlantického oceánu vo štvrtok ráno miestneho času krátko po štarte z ostrova Big Grand Cay ležiaceho v severozápadnej časti karibského súostrovia Bahamy, odkiaľ smeroval do mesta Fort Lauderdale v americkom štáte Florida.

Podľa bahamských úradov nikto zo siedmich ľudí na palube nehodu neprežil. Priatelia identifikovali jednu z obetí ako Chrisa Clinea, filantropa a podnikateľa v oblasti banského priemyslu. Ako uviedol denník Register-Herald, vychádzajúci v jeho domovskom štáte Západná Virgínia, pri nešťastí prišla o život aj jedna z Clineových dcér.

Nešťastie sa stalo v predvečer Clineových 62. narodenín.

Trump na oslavách Dňa nezávislosti: Pre Ameriku nie je nič nemožné

Identita ostatných piatich obetí nebola bezprostredne známa.

„Dnes sme prišli o superstar zo Západnej Virgínie a stratil som veľmi blízkeho priateľa,“ povedal guvernér Západnej Virgínie Jim Justice.

Cline sa vypracoval z obyčajného baníka na manažéra nízkonákladových banských prevádzok. Zanechal po sebe majetok v odhadovanej čistej hodnote 1,8 miliardy dolárov.

ŠOK: Dovolenkový raj sa zmenil na horor. Nemecká herečka sa utopila pred očami svojich detí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info