Polícia stále vyšetruje okolnosti streľby v bratislavskej Petržalke
05 | 07 | 2019 I TASR

Polícia vyšetruje okolnosti štvrtkovej streľby v bratislavskej Petržalke. Na Znievskej ulici policajti prestrelili pneumatiku taxíka, v ktorom sa nachádzal unikajúci podozrivý z krádeže motocykla. Podozrivý pri zadržaní ohrozoval policajtov nožom. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková.


Incident sa odohral okolo 20.00 h, keď kriminalisti zaisťovali odcudzený motocykel na Znievskej ulici, kde sa mal nachádzať aj podozrivý muž, na ktorého zadržanie vydal prokurátor súhlas. Počas zaisťovania motocykla si policajti všimli, že na parkovisko prichádza auto označené ako taxislužba, na ktorého mieste spolujazdca sa nachádzal hľadaný podozrivý.

Podnikateľ chce od brigádnikov naspäť časť peňazí, ide o takmer 2000 eur. Tí majú strach o svoju výplatu
Majiteľ spoločnosti, ktorý prevádzkoval v Steel Aréne počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji gastroprevádzky, chce peniaze od brigádnikov naspäť, píšu Košice dnes. Čítať ďalej
05 | 07 | 2019 | Peter Bachan


Následne policajti vyzvali auto na zastavenie, čo vodič taxíka urobil a hneď z auta vystúpil. Potom však podozrivý presadol z miesta spolujazdca na miesto vodiča a pokúsil sa utiecť, pričom narazil do jedného z policajtov. Vzhľadom na to policajti použili služobnú zbraň a prestrelili autu prednú pneumatiku.

"Pri použití služobnej zbrane upustil od výzvy a varovného výstrelu, nakoľko vec nezniesla odklad a bol ohrozený život a zdravie zakročujúcich policajtov", uvádza sa v stanovisku polície. Po prestrelení pneumatiky auto zastavilo a policajti muža zadržali. Ten sa počas zákroku aktívne bránil nožom. Počas zákroku bol zranený podozrivý, ktorého následne previezli do nemocnice.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci útoku na verejného činiteľa. Podozrivý 29-ročný Bratislavčan je momentálne v cele policajného zaistenia.

Vráti Putin sporné ostrovy Japonsku? Rokovania sú v slepej uličke
Japonská vláda by mala priznať, že ich vyjednávacia stratégia s Ruskom bola neúspešná, napísal zahraničný portál Asahi Shimbun. Dialóg s Moskvou o uzavretí mierovej zmluvy sa teraz ocitol v slepej uličke. Čítať ďalej
05 | 07 | 2019 | František Németh