HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR SLOVENSKO

„TIP“ NA LETO? Sex na verejnosti radšej vynechajte, hrozila by vám pokuta či väzenie

zdroj: imgur

Aj nevinný úmysel vás môže vyjsť poriadne draho.

Za sex na verejnosti môže „zúčastneným“ hroziť len napomenutie od policajta, ale môže prísť aj pokuta alebo dokonca väzenie v maximálnej výške troch rokov. Záleží najmä na okolnostiach.

Polícia môže za tento skutok potrestať jeho aktérov v podstate kdekoľvek, kde môžu – teda kde by ich mohli okoloidúci pristihnúť. Sú aj ojedinelejšie prípady, kedy sa jedná o súkromný pozemok, no verejnosť ich môže vidieť či počuť.

Plaťte viac, odkazujú Vallovi progresívci v Starom meste rodičom. Úradníkom nemali problém pridať 420-tisíc eur na mzdách

Ak to nie je nič vážne, berie sa to ako priestupok proti verejnému poriadku, za ktorý môže pár dokopy zaplatiť do 200 eur, resp. 100 euro každý. Ak je policajt zhovievavý a okolnosti nahrávajú vám, môže sa stať, že vám strážnik zákona len dohovorí.

Sú tu ale aj závažnejšie prípady, kedy sa skutok kategorizuje už ako trestný čin výtržníctva. Tam sú stanovené špecifickejšie podmienky naplnenia trestného činu, napríklad ak sa svedkom stal maloletý. Tieto prípady sú potom posudzované individuálne – teda či tam bol úmysel a pod..

NA PULZE DŇA: Dal Kočner zabiť Takáča? Podnikatelia po rokoch prehovorili, motívom mali byť desiatky miliónov korún

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info