HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

ŠOK v Zoo Brno! Tri medvieďatá prišli o otca. Čo sa vlastne stalo?

Ilustračné foto: zoo brno

Dnes v ranných hodinách sme boli nútení pristúpiť k utrateniu samca medveďa kamčatského Jelizara, ktorý bol od konca apríl v starostlivosti veterinárneho lekára, oznámila zoo pre Stars24.

Problémy, ktorými trpel, neboli u starnúceho zvieraťa ničím neobvyklým – mal problémy so zubami a trpel degeneratívnymi zmenami na kĺboch, kvôli ktorým mu boli dlhodobo podávané lieky.

Bohužiaľ, Jelizar na podávanú liečbu nereagoval a jeho zdravotný stav sa zhoršil natoľko, že nezostávala iná možnosť než vykonať eutanáziu.

NA PULZE DŇA: Dal Kočner zabiť Takáča? Podnikatelia po rokoch prehovorili, motívom mali byť desiatky miliónov korún

Jelizar bol sirota z Kamčatskej prírody, jeho presný vek nie je známy. Isté je len, že prekonal hranicu 26 rokov, čo je na medveďa vek viac než úctyhodný.

V Brne sa usídlil 1. októbra 2010, „prišiel“ z ruskej zoo v Rostove na Done. Odvtedy sa stihol stať otcom troch medveďov. Všetky splodil so svojou partnerkou Kamčatkou, ktorá naďalej zostáva vo výbehu v expozičnom celku Beringie.

SIS varuje pred Nočnými vlkmi, Blaha a spol. za nimi lietajú priamo do Moskvy. Kde je tá bájna „jednotná línia“ v zahraničnej politike?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info