HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Prvé predvolebné presuny. Od Kollára odišiel podpredseda strany k Národnej Koalícii

TASR

Parlamentnelisty.sk priniesli rozhovor s Dušanom Doliakom, niekdajším podpredsedom hnutia Sme rodina – Boris Kollár, o povolebnej situácii a jeho dôvodoch na presun z hnutia k Národnej Koalícii.

Doliak považoval výsledok v eurovoľbách, kde kandidoval za hnutie Sme rodina, za „neuspokojivý“, tak považoval za samozrejmosť „ponúknuť svoje miesto podpredsedu strany“.

Podľa Doliaka sme boli pri svedkami toho, že „neznámi ľudia dostali veľmi veľa hlasov vďaka mediálnemu vymývaniu mozgov“. Konkrétne mená však neuviedol.

KISKA A SPOLUPRÁCA? Sadnime si, podpíšme to, vyzýva lídrov strán. Prišlo aj na „slušnosť“

Na margo jeho odchodu z hnutia Sme rodina povedal, že Kollár je profesionál, ktorý bez problémov vie nájsť za neho náhradu.

Na otázku, prečo si vybral práve Národnú koalíciu, mal celkom jasnú odpoveď.

„Prví ľudia, s ktorými som sa rozprával, boli Slavěnka Vorobelová a Peter Sokol a urobili na mňa veľmi dobrý dojem. Samozrejme ma potešila aj dôvera — Národná koalícia má o mňa záujem. Ako autorovi mi imponuje, že si ľudia prečítajú, keď niečo napíšem. Tak sa stalo, že som sa ocitol v Národnej koalícii, kde som bol vítaný so svojimi názormi na politiku aj ostatné témy,“ povedal Doliak pre PL.

DANKO NESKLAMAL: Na Slovensku by „veľmi rád“ privítal zástupcov Tatárskej republiky

Parlamentné listy získali aj reakciu od samotného lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára.

Ozrejmil, že odchod Doliaka nepatrí k „personálnym pohybom na našej politickej scéne. Išlo o jeho rozhodnutie“. Podľa jeho slov sa rozišli „priateľsky, korektne, nie je tam žiaden problém.“

Kollár dokonca prezradil aj meno jeho nástupcu. „Nastúpil k nám Štefan Holý, myslím si, že ten ho plnohodnotne nahradí. A pán Holý nám s jeho tímom robí celý (predvolebný) program,“ povedal predseda hnutia Sme rodina.

Nie je to prvý, ale ani posledný presun pred parlamentnými voľbami, ktoré budú pravdepodobne v marci 2020. Od Matoviča odskočilo už viacero poslancov, medzi nimi aj niekdajšia jednotka na kandidátke Veronika Remišová.

AKTUALIZOVANÉ: Veronika Remišová vstupuje do Kiskovej strany, okrem korupcie chce riešiť bezpečnosť

Na druhú stranu to má vládna koalícia vďaka Martinovi Fedorovi a Kataríne Cséfalvayovej tiež nahnuté – ich presun do novej strany Tomáša Druckera nie je vôbec vylúčený.

Fico označil Druckera za liberálneho kavierenského politika. Špekulácie o Pellegrinim a exministrovi sa stupňujú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info