HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Plaťte viac, odkazujú Vallovi progresívci v Starom meste rodičom. Úradníkom nemali problém pridať 420-tisíc eur na mzdách

tasr

Syn exministra vnútra Vladimíra Palka – Vladimír Palko ml. – vo svojom blogu upozornil na podivné záležitosti, ktoré sa točia okolo bratislavského miestneho zastupiteľstva Staré mesto, kde je poslancom.

„Na minulotýždňom zastupiteľstve som v „pozmeňováku“ navrhol, aby Staromešťania platili v škôlkach iba 30 EUR a nestaromešťania 180 EUR. Za môj návrh hlasovali až traja poslanci. Výsledkom hlasovania zastupiteľstva bolo zvýšenie mesačného poplatku na dieťa z 25 na 45 EUR a pre nestaromešťana 90 EUR,“ píše Palko ml. na blog.sme.sk.

AKTUÁLNE: Rozpredané byty Ladislava Bašternáka mala odkúpiť aj dcéra exministerky za HZDS

Uvádza, že práve tento konkrétny prípad nie je koreňom problému. Podľa neho sa treba „vrátiť pol roka dozadu, keď Team Vallo a Staromestský klub v decembri 2018 schválili najnezodpovednejší rozpočet v dejinách Starého Mesta.“

Spomínaný rozpočet pripravoval ešte bývalý starosta Starého mesta Radoslav Števčík. Ten, ako uvádza Paľko ml., „škrtol napríklad 51.000 EUR z kapitoly životné prostredie, z toho konkrétne 20.000 EUR určených na čistenie ulíc a vynášanie smetných košov, či 27.000 EUR z kapitoly verejná zeleň, atď.“.

Tieto financie mal potom Števčík nasmerovať „tým správnym smerom“ – 420-tisíc eur išlo na zvýšenie miezd úradníkom, čo činí približne 12-percentné navýšenie. A čo s tým majú Progresívci?

NA PULZE DŇA: Dal Kočner zabiť Takáča? Podnikatelia po rokoch prehovorili, motívom mali byť desiatky miliónov korún

„Team Vallo spolu so Staromestským klubom za to zahlasovali,“ napísal Palko ml.

Dokonca ani nová starostka Aufrichtová nezasiahla, priam naopak – do Števčíkovho rozpočtu uroblila jediný zásah, keď na desaťtisícovú cyklotrasu pridala ďalších 50-tisíc eur.

SIS varuje pred Nočnými vlkmi, Blaha a spol. za nimi lietajú priamo do Moskvy. Kde je tá bájna „jednotná línia“ v zahraničnej politike?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info