HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

VIEME MEDZI PRVÝMI: Billa musí zaplatiť miliónovú pokutu!

Sieti supermarketov Billa kontrolóri v posledných dňoch uložili pokutu vo výške jedného milióna eur, informujú Hospodárske Noviny.

„Naša spoločnosť dostala rozhodnutie o udelení miliónovej pokuty za predajňu v Bratislave,“ potvrdila pre HN Kvetoslava Kirchnerová, hovorkyňa spoločnosti Billa.

Kočner chcel pošpiniť prokurátora, nevyšlo mu to. Biely Mercedes patril nakoniec Zsuzsovej

Od roku 2014 rozdali kontrolóri dokopy 25 sankcií v tejto maximálnej výške. Podľa informácií HN ale štát namiesto 25 miliónov získal od obchodníkov iba jeden milión eur. Ako je to možné?

Dôvod je ten, že sa reťazce mohli v minulosti proti pokute najprv odvolať a až pri právoplatnosti finálneho rozhodnutia ju museli zaplatiť. Väčšina z týchto prípadov stále žije a zaoberajú sa nimi súdy, preto tá „sekera“.

Tento postup sa však pred dvoma mesiacmi zmenil. „Odvolanie proti rozhodnutiu o uložení pokuty nemá odkladný účinok,“ píše sa vo vynovenom zákone. Miliónová pokuta tak nie je prvou, ktorú Billa od kontrolórov dostala, ale je prvá, ktorú bude musieť jednoducho zaplatiť.

KISKA A SPOLUPRÁCA? Sadnime si, podpíšme to, vyzýva lídrov strán. Prišlo aj na „slušnosť“

Odborníci zo sektora potravinárstva považujú pokutu v takej výške za likvidačnú, najmä ak má byť uhradená v lehote 15 dní.

„Nie sme si vedomí pochybenia v takej miere a rozsahu, ako bolo uvedené a pokutované a s týmto rozhodnutím nesúhlasíme. Vykonávame všetky úkony potrebné na to, aby sme sa zákonnou cestou proti tomuto rozhodnutiu bránili,“ povedala hovorkyňa Billy pre Hospodárske Noviny na výšku pokuty.

AKTUALIZOVANÉ: Nový predseda europarlamentu je David-Maria Sassoli. Čo na neho hovoria slovenskí europoslanci?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info