HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Majetkové priznanie má Matovič prázdne, manželkine miliónové majetky chátrajú

Archívne foto, tasr

Ubytovňa, hotel, pozemky ba dokonca historická budova. Toto všetko je majetok, do ktorého Igor Matovič s manželkou investovali, no postupom času chátra ako jeho hnutie Obyčajní ľudia.

Pred vstupom do politiky Matovič prepísal vlastníctvo celého majetku na svoju ženu Pavlínu, keďže bol podnikateľ, ktorému sa darilo. Do historickej budovy v roku 2013 vložili takmer 300-tisíc eur, pričom už pri kúpe potrebovali kapitál na rekonštrukciu kvôli narušenej statike. „Bol to môj študentský sen, je to kultúrna pamiatka, krásne miesto. Plánovali sme tam urobiť rodinné bývanie asi pre päť-šesť rodín a ponúknuť to našej širšej rodine,“ vraví Matovič pre Plus 7 dní.

Beblavý minulý rok predbehol v oficiálnych zárobkoch Fica. Poznáme aj príjmy ďalších poslancov

V roku 2014 tiež kúpili bývalú ubytovňu na Kollárovej ulici, ktorú im mesto predalo za 1,2 milióna eur a v roku 2017 hotel Trnavan za skoro 2 milióny eur. Ani jedna z týchto nehnuteľností sa však teraz nevyužíva. Matovič tvrdí to isté, ako pri historickej budove – skrátka nemá čas. „Chceme rekonštruovať jedno aj druhé, ale dal som prednosť politike. Zanedbávam rodinu, možno aj rodinné podnikanie. Priznám sa, že jednoducho na to nemám čas,“ uviedol pre týždenník.

Napríklad aj jeho vlastný dom je stále nedostavaný, a to už od roku 2011. „Dvadsať rokov Pavlínke sľubujem dom, štyri roky ho staviam, už sa začína piaty rok. Je to obyčajný dom, kde nie je žiadny luxus, 180 štvorcových metrov podlahovej plochy, žiadne technické vymoženosti, ale chcem byť pri tom, ako sa to robí, takže stále nie je dokončený,“ odkazuje Matovič.

O rozpade hnutia OĽaNO sme informovali už predtým:

Matovičovi odídenci z klubu OĽaNO rokujú s viacerými stranami, budúcnosť zvažujú

MATOVIČ REAGUJE: Je to zlomyseľnosť! O odchode poslancov sa dozvedel 10 minút pred tlačovkou (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info