HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Polícia zatkla Britku za to, že nútila muža upratovať. Domáce násilie je páchané aj na mužoch

Ilustračný obrázok

Bizarný prípad malej domácej nezhody takmer vyústil dú súdneho pojednávania. Päťdesiatosemročná Valéria Sandersová bola odvedená zo svojho domu v putách a zatvorená na sedemnásť hodín do cely, pretože svojho manžela nútila k domácim prácam, hlavne však k vysáváaniu.

Prípad sa odohral ešte minulý rok v apríli, ale informácie o prípade boli zverejnené až tento týždeň, kedy sa mala Valéria Sandersová z mestečka Catterick (Severný Yorkshire – Veľká Británia) kvôli obvineniu z „donucovacieho a manipulatívneho chovania“ postaviť pred súd. Tesne pred pojednávaním bol však prípad odročený. Informoval o tom deník The Sun.

Manželia Valéria a Michael Sandersovi sa poznali v roku 2012 cez internetovú zoznamku a o dva roky neskôr sa vzali. Čoskoro sa však začali objavovať prvé nezhody. Valéria vyčítala Michaelovi, ktorý získal prácu ako manažér fitness centra, že sa stará len o svoje telo a auto. Michael zas nemohol vystáť, že jeho manželka venuje viace lásky jej dvom psom než jemu.

Bezpečnostní složky boli do manželskej krízy zapojené vlani v apríli, keď Michaela v jeho novom zamestnaní navštívili úradníci z Úradu práce a všimli si, že je viditelne zachmúrený a skleslý. Keď sa ho pýtali na dôvod, Michael im vysvetlil, že jeho žena ho núti neustále doma upratovať a sťažuje si, že trávi príliš času v posilovni a umývaním svojho auta.

Pracovníci centra si to však vyložili ako donucovacie a manipulatívne chovanie. To je totiž od roku 2015 vo Veľkej Británii hodnotené ako trestný čin a toto nariadenie vzniklo predovšetkým na ochranu obetí domáceho násilia. Úradníci informovali políciu a tá si pre Valériu Sandersovú naozaj prišla.

„Bolo to hrozné, nikdy predtým som nemala žiadne opletačky s políciou, cítila som sa ako kriminálnik,“ popísala Valéria chvíle, keď k ich domu prišli dve policejné autá a štyria policajti ku odviedli v putách. Následne žena strávila sedemnásť hodín v cele a bola obvinená z vyššie uvádzaného trestného činu. „Vzali mi kľúče od domu, musela som prespávať u matky svojej kamarátky,“ dodala Valéria.

Od začiatku však Valéria popierala, že by sa dopustila donucovania a manipulatívneho chovania. „Nechávala som mu odkazy, aby povysával a vyčistil terasu. On však miesto toho strávil štyri hodiny leštením svojho auta, takže som si samozrejme sťažovala,“ uviedla Valéria. Žene rovnako vadila Michaelova posadnutosť posilovaním, ktorá viedla k tomu, že jedol šesť jedál denne rozmixovaných v mixéri a kvôli hormonálnym programom začal brať viagru.

Michael Sanders
Michael Sanders

Michael má na vec pochopiteľne iný názor. „Nie som si istý, či by to malo ísť až k súdu. Nebolo to moje rozhodnutie. Ona však rozhodne manipulatívna je. Stále sa po mne vozila,“ uviedol Michael.

Valéria Sandersová
Valéria Sandersová

Súd nakoniec dospel k rozhodnutiu akceptovať prehlásenie Valérie o nevine ešte skôr, ako sa zišla porota, výmenou za dvojročný zákaz priblíženia sa. Keďže sa však Sandersovci rozvádzajú, nikomu z nich to asi vadiť nebude. „Sedemnásť hodín v cele zničilo moju lásku k nemu. Je to nesmierna úľava, že je konečně po všetkom,“ uviedla Valéria.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info