HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Kalifornia na úrovni afrických krajín? Taká je realita, vyhlásil americký profesor

RoadSnacks

Kalifornia má všetky známky insolventného štátu – vysoké dane so zlou infraštruktúrou, nekvalitné vzdelávanie a vysoká miera kriminality, uviedol Victor Davis Hanson z Hooverovho inštitútu v rozhovore pre stanicu Fox News.

Podľa profesora sa Kalifornia stáva nevhodnou pre život strednej vrstvy obyvateľstva. Rovnako ako za feudalizmu, aj tam sa nachádza priestor len pre chudobných a super bohatých. Victor Davis Hanson je vedúcim pracovníkom na Hooverovom univerzite. Celý život žil v Kalifornii, tak ako jeho predkovia po niekoľko generácií. Nedávno uverejnil článok, v ktorom nazval svoj štát „prvým štátom tretieho sveta v Amerike“. Televízia sa ho preto opýtala, v akom zmysle je Kalifornia štátom tretieho sveta.

Glosa Petra Králika: Hrdili sa, že sú zmenou v komunále voči Smeru. Dnes si len menia platy smerom hore

„Má všetky príznaky, ktoré sú spojené so zlyhávajúcimi štátmi. Má najvyššie dane z príjmu, benzínu, dane z predaja a zároveň výsledky školských skúšok v Kalifornii sa pohybujú medzi 10 percentami najhorších v celej krajine,“ odpovedal Hanson.

Podľa neho žije v Kalifornii jedna tretina príjemcov sociálnych dávok v celých Spojených štátoch. Pätina tamojšieho obyvateľstva žije pod hranicou chudoby. Každá piata americká osoba bez domova sa nachádza v Kalifornii. Toto je stredoveká spoločnosť. Je tu malá, ale veľmi bohatá elita – máme viac miliardárov než v akomkoľvek inom štáte – a zároveň najväčšiu triedu „sociálneho dna,“ upozornil.

Z PARLAMENTU: Poslanci ukončili dnešné rokovanie diskusiou o možnosti voliť zo zahraničia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info