HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

PRIESKUM FOCUS: Za prvou trojkou Smer, PS+Spolu a ĽSNS je 5-percentná preferenčná priepasť. Most ostal pred bránami parlamentu

tasr

Agentúra FOCUS uskutočnila v dňoch 19.6. – 25.6.2019 prieskum verejnej mienky.

Ako agentúra uvádza na svojej webovej stránke, prieskum prebiehal formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1023 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska „vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel
a krajského členenia.“

Danko, Čaputová a Pellegrini podpísali spoločnú deklaráciu. Prečítajte si jej plné znenie

Opýtaní dostali nasledujúcu otázku: „Teraz si, prosím, predstavte, že by sa
parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a
hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

11,2% respondentov povedalo, že by nešlo voliť, 13,5% odpovedalo „neviem“. Ostatných 75,3% respondentov bolo rozhodnutých o ich favoritovi.

Ako prvý by skončil Smer-SD so ziskom 20,3%. Nasleduje koalícia strán Progresívne Slovensko a SPOLU-OD, ktorá získala 15,7%. Prvú trojku uzatvára strana Kotleba – ĽSNS s 12,6%.

Ďalšia je SNS, ktorú by volilo 7,3% percenta opýtaných. SaS od minulého prieskumu klesla takmer o celé percento, aktuálne by ju volilo 7,1% respondentov. Nasleduje KDH so ziskom 7,0%.

Hnutie SME RODINA – Boris Kollár by taktiež volilo 7 percent opýtaných. Novovznikajúca strana bývalého prezidenta Andreja Kisku Za ľudí by získala 5,2%, OĽaNO by volilo 5,1 percenta respondentov.

Pred bránami parlamentu by skončil Most-Híd s 4,5%, SMK by volilo len 3,3% opýtaných.

Rozhodol sa Hattas zničiť mestskú tržnicu?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info