HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

DRUHÝ MUŽ NITRY: Novým viceprimátorom mesta sa stane Miloslav Špoták

Primátor Nitry Marek Hattas vyhlásil, že od pondelka 8. 2. deti pod Zoborom do školy nenastúpia. Zdroj: FB / Marek Hattas

Novým nitrianskym viceprimátorom sa stane od 1. júla 44-ročný projektový manažér Miloslav Špoták, ktorý sa vo štvrtok stal zároveň novým mestským poslancom. Na rokovaní nitrianskeho mestského zastupiteľstva to oznámil primátor Marek Hattas.

Špoták vystrieda v mestskom zastupiteľstve i vo funkcii Michaelu Hefkovú. Tá z postu viceprimátorky odstúpila 14. júna, keď sa zároveň vzdala aj svojho poslaneckého mandátu. Hefková pred časom uviedla, že z funkcie odchádza z dôvodu vyčerpanosti a rozdielnych názorov na vedenie a spravovanie mesta.

Rozhodol sa Hattas zničiť mestskú tržnicu?

Nový viceprimátor prichádza na nitriansky magistrát z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, kde robil projektového manažéra a koordinátora rozvojových projektov. „Mám vyštudovanú environmentálnu ekonómiu. Približne 12 rokov sa venujem oblasti regionálneho rozvoja a rozvoju vzdelávania. Budem mať na starosti oblasti školstva, vzdelávania, mládeže, sociálnu a environmentálnu oblasť. V prvých týždňoch sa chcem čo najskôr zorientovať a následne budem určite chcieť, aby sa otvorili všetky strategické a programové dokumenty, aby sa mohli zosúladiť, nastaviť a potom aj realizovať,“ povedal Špoták.

Jana TELEKI: Pán Hattas, rečami o konšpiračných weboch zakrývate neschopnosť odpovedať na otázky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info