HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

NRSR: Kaščáková kritizuje rušenie koncesií dôchodcom,SNS hovorí o prvom kroku

tasr

Návrh na zrušenie koncesionárskych poplatkov pre dôchodcov je nesystémový. V diskusii k návrhu zákona poslancov SNS to skonštatovala poslankyňa Renáta Kaščáková SaS. Označila ho za populistický, kritizovala rušenie koncesií pre jednu skupinu obyvateľov. Jeden z predkladateľov Karol Farkašovský SNS argumentuje tým, že SNS chce zrušiť koncesionárske poplatky pre všetkých a toto je prvý krok.

Kaščáková kritizuje, že SNS nerieši výpadok týchto financií pre RTVS. Poukázala na to, že v minulosti SaS predložila komplexný návrh na zrušenie koncesií aj s prechodnými ustanoveniami a navrhovali opatrenia tak, aby výpadok financií neovplyvnil fungovanie RTVS. Kritizuje, že SNS tento ich návrh nepodporila, hoci tvrdia, že od začiatku presadzujú zrušenie koncesií a s vlastným návrhom prišli až tesne pred voľbami.

Farkašovský tvrdí, že nechcú zrušiť koncesie len pre dôchodcov, ale pre všetkých. Urobiť to však plánujú postupne. „Nejde o žiadne predvolebné zapáčenie sa, ide o systémový krok,“ skonštatoval s tým, že k prvému kroku pristúpili po dohode s koaličnými partnermi. „Cieľ zrušiť koncesie pre všetkých začíname ich zrušením pre najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov,“ vysvetlil.

Na podujatia k 30. výročiu Novembra ’89 navrhuje ministerstvo kultúry vyčleniť 1.768.000 eur

Koaličná strana SNS predložila na aktuálnu júnovú schôdzu parlamentu päť noviel zákonov, ktoré majú byť v prospech občanov. Navrhuje medzi nimi zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov. V daňovej oblasti chce SNS znížiť daň z príjmu právnických osôb na 15 percent, na desať percent má klesnúť aj daň z pridanej hodnoty na potraviny a pre printové médiá.

Zníženie DPH pre printové médiá odôvodňuje tým, že s príchodom digitálnych médií vzniklo nerovnoprávne postavenie hráčov v mediálnom prostredí. Nižšou daňou to chce strana napraviť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info