fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

POČASIE: Búrky nás čakajú aj v piatok, týka sa to väčšiny Slovenska

tasr

Prevažnú časť územia Slovenska môžu aj v piatok zasiahnuť búrky. Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahy.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu,” uvádza SHMÚ s tým, že pri búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, ako sú stekanie vody zo svahov, bahnotok a zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov.

SHMÚ vydal na piatok výstrahu 1. stupňa s platnosťou od 11.00 do 21.00 h pre Žilinský, Banskobystrický, Košický a Prešovský kraj, ako aj pre časti Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja.

Výstrahy prvého stupňa platia od 11.00 do 21.00 h aj v Bratislavskom a Trnavskom kraji a niektorých okresoch Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja od 10.00 h. „Zrážky sa budú vyskytovať aj naďalej. Menej by ich malo byť až začiatkom budúceho týždňa,“ informoval SHMÚ na sociálnej sieti.

COMEBACK ROKA? Procházka – jediný dnešný zvolený kandidát na sudcu Ústavného súdu, vyšlo mu to až na 4. pokus

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info