HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

FICO AKO DEDO MRÁZ: Tento rok nadelí dôchodcom dvojnásobný vianočný príspevok

zdroj: Facebook

Vianočný príspevok pre dôchodcov je jedným z vlajkových opatrení strany Smer-SD. Vyhlásil to predseda Smeru-SD Robert Fico v parlamente s tým, že postupne by sa mal zmeniť na 13. dôchodok. Strana plánuje s návrhom prísť čím skôr. Mohol by byť už v budúcom roku.

„Naplnili sme to, čo sme sľúbili. Zavádza sa dvojnásobne vyšší vianočný príspevok, vyplatený bude v decembri tohto roka,“ skonštatoval vo štvrtok Fico po tom, ako parlament schválil zvýšenie vianočného príspevku.

BIEDA: Chudobou alebo sociálnym vylúčením je ohrozených až 863.000 obyvateľov

Zároveň upozornil na to, že za návrh zahlasovali aj opoziční poslanci. „To ukazuje, že návrh na vianočné príspevky sa uchytil. Je to tiež jedna z vlajkových lodí Smeru-SD,“ podotkol Fico.

Najvyššia hodnota vianočného príspevku bude 200 eur. „Dostane ho 128.000 dôchodcov. To je už pomerne veľká skupina. Oceňujem, že ministerstvo práce pristúpilo aj k rozšíreniu okruhu poberateľov vianočného príspevku. Celkovo sa počet zvyšuje o 75.000 dôchodcov,“ vyčíslil Fico.

Smer-SD avizoval, že postupne by sa mal vianočný príspevok zmeniť na 13. dôchodok. „Ekonomika a dobré hospodárske výsledky umožnia Smeru-SD, aby sme v čo najkratšom čase mohli prísť s návrhom 13. dôchodku,“ doplnil Fico.

ČÍSLA NEPUSTIA: Miera evidovanej nezamestnanosti v máji klesla na 4,88%

Minister práce Ján Richter v súvislosti s 13. dôchodkom a jeho financovaním uviedol, že na stole ešte nie je definitívna podoba rozpočtu. Podporuje však aj jeho postupné zavedenie. „Podporoval by som ho aj za predpokladu, že by nebol hneď 100 %, že by sa začalo od 50 % a postupne, ako rozpočet a vývoj ekonomiky dovolia, tak by sa mohol 13. dôchodok zvyšovať, až by dosiahol 100 % hranicu. Vlastne ide o mesačný dôchodok, ktorý dôchodca potom poberá,“ vysvetlil Richter.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info