PRÍPAD MELLO: Súd v prípade dvojnásobnej vraždy odročili, dôvodom je "procesná prekážka"
20 | 06 | 2019 I TASR

Hlavné pojednávanie v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave vo štvrtok súd pre procesnú prekážku odročil na neurčito. Nepodarilo sa totiž preukázať, že niektorým poškodeným bolo doručené predvolanie.


"Súd bude zisťovať pobyt poškodeného prostredníctvom 'dotazu' na Policajný zbor SR a ostatné štátne inštitúcie. Následne vytýči termín hlavného pojednávania," priblížil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Súd má tiež dodatočne rozhodnúť o návrhu prokurátora, aby sa voči obžalovanému Karolovi M. konalo ako voči ušlému. "Z okolností tohto prípadu, ale aj iných prípadov, kde je na Karola M. vydaných niekoľko medzinárodných zatýkacích rozkazov, vyplýva, že sa trestnému stíhaniu v tejto veci vyhýba pobytom v cudzine," vysvetlil.

PRIESKUM POLIS: Zemetrasenie na slovenskej politickej scéne. Kollárovci na prahu zvoliteľnosti, predbehol ich aj Bugár
Nový prieskum volebných preferencii agentúry Polis odhalil čísla, ktoré prekvapili mnohých. Čítať ďalej
20 | 06 | 2019 | TASR


Dlhoročný obhajca Karola M. Peter Schmidl to odmieta. Zatykače sú podľa jeho slov vydané nezákonne a obžalovaný sa pobytom na Belize len chráni pred nezákonným postupom orgánov činných v trestnom konaní. "Keby tie zatykače neboli, Karolovi by nič nebránilo v tom, aby v tejto veci prišiel osobne," konštatoval. Potvrdil tiež, že jeho klient trvá na svojej nevine.

V prípade sú okrem Karola M. obžalovaní na doživotie odsúdený zemplínsky boss Branislav A., Jozef B. a Nikola P. Naposledy sa v kauze riadne pojednávalo na začiatku júna 2016, keď výsluch Branislava A. trval niekoľko hodín.

Mladú ženu a desaťročného chlapca zastrelili v Moste pri Bratislave na konci roka 2004. Obeťou útoku mal byť otec zabitého chlapca a druh zabitej ženy, bývalý policajt Juraj G. Pokus zavraždiť ho však nevyšiel a zabijaci údajne omylom pripravili o život jeho blízkych.

Jana TELEKI: Pán Hattas, rečami o konšpiračných weboch zakrývate neschopnosť odpovedať na otázky
Včera, po zverejnení informáciu, ktoré súvisia s prednostom mestského úradu a zmenou štruktúry riadenia mesta Nitra, sa začali aj poslanci mesta zaujímať o ich pravdivosť. Poslanec Pavol Obertáš vyzval primátora, aby zverejnil svoje stanovisko k... Čítať ďalej
20 | 06 | 2019 | Jana TELEKI