HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

VAROVANIE: S búrkami treba na Slovensku počítať aj vo štvrtok

Podľa meteorológov je v súvislosti s búrkami možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov.

Na Slovensku treba počítať s búrkami aj vo štvrtok (20. 6.) Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa pre celé územie.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 – 85 kilometrov za hodinu,“ uvádza SHMÚ.

PEKLO VO VLAKU: V rozpálenej mašine zomrel dôchodca. Mnohí skolabovali, dokonca aj vlakvedúci

Podľa meteorológov je v súvislosti s búrkami možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov či zatápanie pivníc, podchodov a podjazdov. Výstrahy predbežne platia od 11.00 do 22.00 h.

MIMORIADNA SPRÁVA: Supercelárna búrka nad Levočou. Pozrite si video

Búrky potrápili niektoré lokality Slovenska aj počas stredy. Levočou sa napríklad prehnala intenzívna supercela, ktorá so sebou priniesla prívalové dažde a krupobitie. Pod vodou sa ocitla aj diaľnica D1. Podľa portálu www.imeteo.sk priniesla búrka intenzívne prívalové dažde aj do západnej časti Prešova.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info