fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

SaS: Fico už začal boj s prezidentkou Čaputovou

tasr

Výrok, že koalícia nezvolí zvyšných ústavných sudcov dovtedy, pokým prezidentka Zuzana Čaputová nevymenuje troch sudcov z doteraz zvolených, usvedčuje predsedu Smeru-SD Roberta Fica z absolútneho nezáujmu o ústavnosť na Slovensku. Vo svojom stanovisku to uviedla strana Sloboda a Solidarita (SaS).

MATOVIČ REAGUJE: Je to zlomyseľnosť! O odchode poslancov sa dozvedel 10 minút pred tlačovkou (VIDEO)

„Robertovi Ficovi záleží len a len na vyvolávaní konfliktov, a to aj s novou hlavou štátu. Prezidentka Čaputová sa vyjadrila, že doplňujúci počet ústavných sudcov vymenuje až potom, čo jej parlament ponúkne plný, teda dvojnásobný počet kandidátov. Je to právne legitímna a zároveň logická požiadavka, aby mala prezidentka pohromade celú ponuku kandidátov a mohla z nej vybrať tých najlepších,“ povedal poslanec NR SR za SaS a člen ústavnoprávneho výboru Ondrej Dostál.

MIMORIADNA SPRÁVA: Remišová opúšťa OĽaNO, spolu s ňou odchádzajú aj ďalší štyria poslanci

Robert Fico sa podľa liberálov radšej dopustí ústavnej sabotáže, aby hlave štátu tento výber zúžil a zároveň ju vydieral. „Vyzývame koaličné strany SNS a Most-Híd, ako aj poslancov Smeru-SD, aby sa správali v súlade so svojim ústavným sľubom a neslúžili temným záujmom Roberta Fica, ktorý úplne otvorene stojí proti právu a spravodlivosti v našej krajine,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info